Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku dojde k postupné obměně laviček

Vedení Frýdku-Místku chce postupně obměnit a v jednotlivých zónách sjednotit městský mobiliář. Chce aby tak plnil nejen funkci praktickou, ale také estetickou. Dojde tak k obměně odpadkových košů a také laviček.

Lavičky jsou nedílnou součástí veřejného prostoru a kromě své praktické funkce by měly plnit i funkci estetickou. Vedení města proto chce obměnit a sjednotit lavičky v různých lokalitách a zvýšit tak atraktivitu veřejného prostoru.

“V tomto týdnu nám Technické služby předložily pasport mobiliáře, na kterém pracovaly skoro více než rok. My jsme zadali Technickým službám, ať nám zmapují, v jakém stavu na jakých místech mobiliář je, hlavně se jednalo o lavičky. Máme území města rozděleno na několik částí. Je to část městské památkové zóny, část rekreační a část panelových sídlišť, dětských hřišť, sportovišť a dalších oblastí, ve které budou ty lavičky postupně vyměněny. Dneska jsou ty lavičky v nějakém stavu a my chceme, aby byly v dobrém stavu, musíme se ale rozhodnout, jaké lavičky použít. V příštím týdnu bude jednání, na kterém vybereme určité typy. Mělo by jich být méně, než jak tomu je v současné době,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

V současné době je po městě rozmístěno na dvacet druhů laviček. Město chce tento počet zredukovat na maximálně pět typů.

“Smyslem je to, aby něco jiného bylo na sportovišti, něco jiného na dětském hřišti, ale je nežádoucí, aby v zeleni na třeba rekreační a lesní ploše byl pokaždé jiný typ, tam stačí ty jeden. Ten proces bude samozřejmě postupný. Nebudeme to měnit najednou, protože to by ani nešlo, a navíc některé ty lavičky jsou v dobrém stavu,” uvedl Kajzar.

První obnova laviček už proběhla v městské památkové zóně. V příštím roce se pak bude s výměnou laviček pokračovat. Ruku v ruce s tím dochází také k výměně odpadkových košů. V současné době je jich ve městě několik tisíc a je jich asi osm různých druhů. V budoucnu by se měl jejich počet zmenšit asi jen na tři typy. Už v letošním roce budou odpadkové koše vyměněny v památkových zónách a v následujících letech se bude pokračovat.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail