Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se upravují místa pro stání kontejnerů

Ve městě postupně dochází ke zpevnění ploch pro ustavení kontejnerů. Ty často stojí na trávě nebo na chodníku. V tomto měsíci vznikly hned čtyři nové zpevněné plochy.

Město postupně zpevňuje plochy pro ustavení kontejnerů, které doposud stojí na zeleni, chodnících nebo okraji komunikace. V listopadu vznikly zpevněné plochy ze zámkové dlažby pro kontejnery hned na čtyřech místech.

“Naši zaměstnanci na základě požadavku odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu realizovali v první polovině listopadu výstavbu čtyř kontejnerových stání, konkrétně na ulici F. Čejky, Jabůrkové, Zahradní a Lískovecká. Ty práce byly v objemu 125 tisíc korun bez DPH. Realizace je obdobná jako v letech předcházejících, tzn. vytvoření místa ze zabetonovaných obrubníků plus posazení zámkové dlažby,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Cílem prací je jednak zpevnění ploch a usnadnění manipulace s kontejnery při svozu, a jednak také zvýšení estetického vzhledu daných míst.

“Průběžně se staráme o místa pro stání kontejnerů ve městě. Je to hlavně na popud občanů, protože se stane, že kontejnery, tak jak jich přibývá na tříděný odpad, mnohdy stojí v zeleni, takže to místo je nevhodné. Proto se snažíme pod nimi udělat zpevněný povrch, například z asfaltu, aby se s těmi kontejnery dalo lépe nakládat. Když přijde občan, vyhodí odpad, tak se nestane, že je ten kontejner nepohyblivý. Navíc to pomáhá i Frýdecké skládce, když potom ty kontejnery vyváží. Současně se snažíme opravovat i ta místa, která už dnes jsou. Ona jsou některá na dlažbě, která je popraskaná, čímž vznikají taky problémy, takže postupnými kroky chceme ta místa nějakým způsobem zmodernizovat,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

S úpravami míst ke stání kontejnerů bude město pokračovat i v příštím roce.
Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

21.09. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ski Park Grůň z.s.- Staré Hamry
Staré Hamry
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků