Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domovníci v domech města F-M získají domovní řád

Domovníci v domech v majetku města by měli získat domovní řád. Ten jim pomůže s problémovými nájemníky. Do této chvíle jim chyběl a domovníci se tak při řešení konfliktů neměli o co opřít.

Domovníci v bytových domech se stále častěji potýkají s problémovými nájemníky. Do této chvíle ale nemohli víceméně nijak zasáhnout. Chyběla jim, jak se říká, páka. To by se ale teď mělo změnit. Město s domovníky o problému jednalo a poté připravilo domovní řád, který bude ve všech bytových domech ve vlastnictví města.

“Domovníci volali po tom, že nemají žádný nástroj na neukázněné a různé problémové nájemníky, kteří se lidově řečeno neumí chovat. Neumí se chovat v pronajatých bytech, jsou hluční, požívají alkohol ve společných prostorách, ničí majetek a tak dále. Proto jsme navrhli domovní řád, který bude určitým nástrojem,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Domovní řád upravuje podmínky a způsob užívání pronajatých bytů, nebytových prostor a společných částí domu. V případě jeho porušení budou moci domovníci zakročit.

“Oni můžou problémové nájemníky upozornit, že porušují domovní řád, v drastičtějších případech mohou zavolat městskou policii, a všechno se to bude evidovat. V případě vícero porušení domovního řádu toto nahlásí na příslušný odbor městského úřadu, tedy bytový odbor, který s daným nájemníkem bude mít jednání a v případě dalšího porušování domovního řádu může dojít ke zrušení nájemní smlouvy. Chceme, aby se lidé k sobě chovali slušně a aby se chovali slušně k pronajatému majetku. Slibujeme si od toho zlepšení vztahů a domovníci budou mít určitý nástroj, se kterým si potom ve finále můžou sjednat pořádek v domech, které spravují a za které ručí,” uvedl Kajzar.

Tento týden bude materiál předložen na jednání rady města ke schválení. Pokud jej radní schválí, bude poté distribuován do všech domů v majetku města. 
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

okma service s.r.o.- pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků