Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku přibyla další nová dětská hřiště

Ve městě stále přibývá dětských hřišť. Ve Frýdku jich napočítáte už 22, v místecké části 14 a v celém městě se nachází ještě další padesátka hřišť sportovních. V uplynulých dnech přibyla dvě dětská hřiště a další se opravují.

O dětech z Frýdku-Místku se rozhodně nedá říct, že by si neměla, kde hrát. Město pravidelně investuje do dětských hřišť, ať už do jejich renovací, nebo do výstavby nových. V uplynulých dnech byla postavena hned dvě dětská hřiště. První se nachází na sídlišti Anenská v ulici Dvořákova, druhé pak na sídlišti k Hájku v ulici Nad Rybníkem.

“Nově jsou zrealizovaná dvě dětská hřiště s herními prvky pro děti od 3 do 12 let, pod kterými je povrch z lité pryže, tlumící nárazy. Stávající byl již nevyhovující a degradované herní prvky byly odstraněny a nahrazeny novými v kombinaci kov-plast, a to z důvodů požadavku na delší životnost a jednoduchou údržbu. Herními prvky budou například řetězová dvouhoupačka, multifunkční lezecí a šplhací sestava, vahadlová houpačka pro čtyři děti, kolotoč k sezení, skluzavka s prolezem a pískoviště. Dětská hřiště jsou vymezena metrovým oplocením se vstupními brankami a vjezdovými bránami a doplněna městským mobiliářem,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město také zrenovovalo dětské hřiště na ulici Dr. Vaculíka.

“Na dětském hřišti na ulici Dr. Vaculíka proběhla rekonstrukce dopadových ploch. Stávající povrch tlumící náraz byl zvlněn, okraje pryžových dlaždic byly zahrnuty směrem vzhůru nad rovinu povrchu. Cílem bylo vytvoření jednolité dopadové plochy bez vystouplých přechodů. Dětské hřiště bylo rovněž dispozičně upraveno a některé herní prvky byly přemístěny. Dětské hřiště bylo taktéž oploceno a doplněno městským mobiliářem,” uvedl Pobucký.

Tak jak město naplánovalo, všechna oplocená hřiště se budou zamykat a Technické služby je budou pravidelně uklízet.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy