Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město F-M rozsvítilo vánoční strom a zahájilo advent

Město minulý pátek slavnostně rozsvítilo svůj vánoční strom. Oficiální zahájení adventu si nenechaly ujít tisíce lidí, kteří zaplnily místecké náměstí Svobody. Připraven byl i bohatý doprovodný program a hudební vystoupení.

V pátek 1. prosince proběhla na místeckém náměstí Svobody tradiční předvánoční akce, která vyústila až k slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Dříve, než se tak stalo, si lidé mohli užít vystoupení Dětského folklorního souboru Ostravička nebo show kapely Jablkoň. Před pátou hodinou vystoupil na pódiu primátor města Michal Pobucký, který asistoval u předávání šeků z charitativní kampaně Dejme úsměv dětem, jež přinesla 200 tisíc korun Slezské diakonii pro azylový dům Sára Frýdek-Místek na vzdělávací a volnočasové aktivity. Nechyběl ani krátký proslov. Před rozsvícením vánočního stromu lidé shlédli tradiční videomapping, po jehož konci vložil primátor klíč do zámku Vánoc a jeho otočením se Vánoční strom a s ním celá výzdoba města rozzářila do tmy.

“Začal adventní čas. Naše městská organizace KulturaFM připravila nádherný program, který bude následující čtyři týdny provázet místecké náměstí, takže bych tímto chtěl pozvat všechny občany města, ať se přijdou podívat,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Vrcholem slavnostního večera bylo vystoupení Michala Hrůzy s kapelou. Rozsvícením vánočního stromu byl zároveň zahájen tradiční Advent ve městě, který obyvatelům i návštěvníkům přinese v následujících dnech bohatý předvánoční program.

“Na náměstí Svobody v Místku teď každý den bude probíhat kulturní program, a to o víkendech, dopoledne i odpoledne, během všedních dnů je program odpolední. Střídají se místní kapely s celorepublikově známými jmény. Aktuálně třeba zítra (5. 12.) nás čeká Mikulášská nadílka, trhy probíhají každý den, o víkendech je na Tržní ulici dětská zóna, vedle toho máme hned dva betlémy, jeden ručně vyřezávaný je u chrámu sv. Jakuba, druhý takový experimentální jsme umístili do altánu v Sadech Bedřicha Smetany,” uvedl ředitel Národního domu Frýdek-Místek Jakub Tichý.

Stejně jako v minulých letech se i letos uskuteční na náměstí Svobody veřejná sbírka „Vánoční strom“, která potrvá až do 31. prosince. Výtěžek sbírky je tentokrát určen pro Integrované centrum Žirafa na zakoupení mechanických invalidních vozíků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy