Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé F-M schválili rozpočet pro příští rok

Ve Frýdku-Místku se konalo poslední letošní zasedání zastupitelstva města. Hlavním bodem programu byl návrh rozpočtu pro příští rok. Ten počítá s řadou významných investic

Ve velké zasedací síni magistrátu města Frýdku-Místku proběhlo 21. a v letošním roce zároveň poslední zasedání zastupitelů. Nejdůležitějším bodem programu, kterým se zabývali, byl návrh rozpočtu pro rok 2018. Zastupitelé rozpočet ve výši 1 miliardy 322 milionů korun schválili.

“Zastupitelé města dnes schválili rozpočet na rok 2018. Je vyrovnaný. Financování máme zajištěno jednak z úvěru na investiční akce, který jsme schválili před nějakou dobou, a jednak hlavně z úspor, které jsme ušetřili v minulých letech,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Největší objem investičních prostředků bude v příštím roce směřovat do vybudování Centra pro seniory a nové sportovní haly.

“Ty hlavní investiční akce v příštím roce by měly být hlavně na vybudování Centra aktivních seniorů na ulici Pionýrů, kde právě probíhá demolice současné nemovitosti. Tady by se měly soustředit veškeré aktivity pro seniory ve městě Frýdku-Místku. Je to na požadavek seniorů a spolupracujeme na tom s frýdeckomísteckým Svazem důchodců. Další velkou a důležitou investiční akcí je výstavba haly Krystal na Slezské. Je to akce přes sto milionů korun, kam by se měly přesunout některé sporty. Měl by tam být florbal a další extraligové sporty na výkonnostní úrovni,” sdělil Pobucký.

Město počítá i s řadou dalších investičních akcí, například v oblasti dopravy, kdy se počítá s novými přechody a bezpečnostními prvky.

Nahlásit chybu
Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail