Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší ptačí krmítka vyrobila ZŠ Pionýrů F-M

Soutěž o nejlépe vybavenou školní zahradu ptačími krmítky, kterou vyhlásily Technické služby, už zná svého vítěze. Nyní se ještě rozhodne o tom, která škola má nejpěknější vánoční strom.

Stejně jako v loňském roce i letos Technické služby vyhlásily pro žáky základních škol dvě soutěže. Tou první, která už dnes zná svého vítěze, byla soutěž o nejlépe vybavenou školní zahradu krmítky pro ptactvo.

“Mohu i za všechny členy hodnotící komise říct, že ta úroveň byla velmi vysoká, byli jsme velmi překvapeni, jak k tomu žáci přistoupili, a to jak z hlediska technického, tak i z hlediska kreativity. Bylo skutečně těžké vybrat. Minimálně tři čtyři školy byly na velice podobné úrovni. Nakonec jsme se ale rozhodli pro šestou základní školu,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

“Máme z toho samozřejmě obrovskou radost. Hned, jakmile jsem to tlumočil žákům, byli také velice potěšeni. Myslím, že to je krásná soutěž a jsme za ni moc rádi. Bylo na žácích patrné velké nadšení. Někteří si navíc dokonce přinesli své vlastní materiály, pokud něco pochybělo, třeba na stříšku, takže bych je chtěl velice pochválit. Byli moc šikovní,” řekl učitel ZŠ Pionýrů F-M Jan Ledvoň.

Zároveň Těchnické služby vyhlásily také už druhý ročník soutěže o nejpěkněji vyzdobený vánoční strom. Uzavírka soutěže byla 7. prosince a nyní se rozhodne o tom, zda se zopakuje úspěch základní školy Jana Čapka z loňského roku, a nebo ji v prvenství vystřídá některá z dalších škol.

“Samotné vyhodnocení proběhne 11. prosince a následně bude znám vítěz. Oba vítězové, jak v první, tak ve druhé soutěži, budou naší společností obdarováni finančním darem ve výši deseti tisíc korun na částečné pokrytí nákladů spojených se školními výlety dětí, které se na těch dílech podílely,” uvedl Kohut.

Které základní škole se podařilo nejlépe vyzdobit svůj vánoční strom vám povíme zase příště.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy