Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obchvat Frýdku-Místku opět čelí výtkám ekologů

Obchvat Frýdku-Místku opět čelí výtkám ekologů. Organizace Děti Země podala rozklad proti stavebnímu povolení na další jeho část. Rozhodnuto přitom ještě není ani o jiném rozkladu, který organizace podala už v září.

V říjnu tohoto roku vydalo ministerstvo dopravy stavební povolení na další část obchvatu města Frýdku-Místku, které se týká pěti stavebních objektů. To ovšem nenechalo v klidu ekologickou organizaci Děti Země, která na konci listopadu podala proti povolení rozklad. Děti Země žádají, aby bylo povolení zrušeno a aby se celá věc vrátila k novému projednání.

Anketa, občané Frýdku-Místku: 1. “Vadí mi to, protože ta doprava tady ve Frýdku-Místku je katastrofální, Hlavně v pátky odpoledne, kdy se dělají hrozné fronty. Ty Děti Země neustále něčím protestují. Obchvat se prodlužuje, prodlužuje a je v nekonečnu. Vadí mi to, velmi mi to vadí.” 2. “Tady, kde je to potřeba, se to táhne už deset roků. Zatím nám to nějak nevadí, protože mi tím směrem autem nejezdíme, ale kolem baráku nám jezdí hodně aut.”

Do této chvíle ještě není rozhodnuto ani o dalším rozkladu, který Děti Země podaly na konci září. Reagovaly tak na stavební povolení pro 12 objektů, které se týká části obchvatu v délce dvou kilometrů a tří set metrů.

“V letošním roce Děti Země hodily, jak mi lidově říkáme, vidle do dvou stavebních povolení, které vydalo ministerstvo dopravy. Máme ale informace, že ministerstvo dopravy si za svými rozhodnutími stojí. V tuto chvíli to jde do rozkladové komise ministra dopravy. Všechny dotčené orgány budou znova požádány o vyjádření. My jsme optimisté a věříme, že během poloviny příštího roku se podaří panu ministrovi rozhodnout. Doufáme, že potvrdí stavební povolení, i když to samozřejmě záleží na tom správním řízení,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

První, větší část obchvatu už více než dva roky stavební povolení má a v současné chvíli běží soutěž na dodavatele. Vítěz by měl být znám v lednu příštího roku. Podle plánu běží také sanace skládky Skatulův Hliník, která leží na trase obchvatu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyFuturel.cz s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail