Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční trhy ve Frýdku-Místku nabídnou zboží i odpočinek

Advent už je v plném proudu a občané i návštěvníci Frýdku-Místku proto mohou navštívit Adventní městečko, které láká nejen na kulturní program, ale také na Vánoční trhy. Prodejci na nich nabízí tradiční vánoční zboží a nechybí ani bohaté občerstvení.

Frýdek-Místek žije Vánocemi. Po celém městě svítí vánoční výzdoba a obě náměstí zdobí vánoční strom. Tu pravou atmosféru Vánoc mohou lidé načerpat i na náměstí Svobody v Místku, kde od 1. prosince v rámci Adventního městečka probíhají Vánoční trhy.

“Já bych rád znova pozval občany i návštěvníky Frýdku-Místku na adventní trhy. Myslím, že se letos Adventní městečko povedlo, že je tam velice pěkná část trhovců, kteří prodávají zajímavé věci, ale je tam i moc příjemné občerstvení, je tam dětská zóna, takže si mohou i děti pohrát, je tam nádherný betlém, které se v letošním roce podařilo udělat úplně nový. A pokud má někdo rád takovou duchovnější stránku věci a bude tam na něj toho občerstvení a programu moc, tak se může projít do Sadů Svobody, kde je v altánku umístěn nádherný vyřezávaný strom s malými figurkami, myslím si, že hlavně malým dětem se to bude líbit,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Vánoční trhy budou probíhat od 10 do 18 hodin. Během té doby budou prodejci ve stylových stáncích nabízet trdelníky, klobásky nebo placky, ale také horkou medovinu či různé druhy punčů. Občerstvení bude bohaté a téměř neměnné. Zato nabídka vánočních výrobků se bude ve stáncích často obměňovat. V nabídce budou mimo adventní dekorace, cukroví a svíčky, také šperky a výrobky ze dřeva, kožešiny či keramiky.

Anketa, občan Frýdku-Místku: “Určitě se ty trhy nedají srovnat s Brnem nebo s Ostravou, ale zase na druhou stranu se to zlepšilo. Určitě ano. Já si myslím, že ten Frýdek-Místek udělal hodně pro těch 750 let, že tam vynaložil velké peníze na to. Já si myslím, že to tak celkově odpovídá tomu Frýdku-Místku.”

Vánoční trhy potrvají do 23. prosince, kdy je doprovodí i téměř každodenní kulturní program. Někteří prodejci zůstanou na náměstí i po štědrém dnu a dál budou nabízet své zboží a pochutiny. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy