Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kanalizace v domě na Komenského ul. ve F-M bude opravena

Věžový dům na ulici Komenského čeká zásadní rekonstrukce kanalizačního řádu. Město dlouho nemohlo najít firmu, která by si na složitou opravu troufla. Nakonec se to ale podařilo a práce začnou zhruba do dvou měsíců.

Radní města na své schůzi po dlouhém hledání v zadávacím řízení schválili nabídku firmy, která provede rekonstrukci kanalizačního řádu ve věžovém domě na ulici Komenského 159. Kanalizace je už léta v havarijním stavu a reálně hrozí její zborcení.

“Tam je problém v tom, že svislá kanalizace má svá nejlepší léta za sebou, jedná se o litinovou kanalizaci, která ve spodních částech je značně narušená a hrozí, že se rozpadne, že tam bude taková destrukce, že už jí nic kromě výměny nemůže pomoct. Proběhly tam nějaké práce, nějaké snahy to zpevnit, podepřít, ale to všechno je málo a musí se to celé vyměnit a zrekonstruovat, a to včetně stupaček,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

V domě se nachází 94 bytů a opravy musí probíhat za normálního provozu. Nájemníci se proto musí připravit na jistá omezení.

“Vyzýváme všechny občany k určité toleranci a trpělivosti, bude se tam pohybovat firma s různými potřebami na prostor, bude tam hluk, nepořádek, který se ale zase uklidí a bude to všechno v pořádku. Doufáme, že to dopadne dobře. Budou tam naši dozoři. Bude tam samozřejmě nějaká omezení, hlavně v používání toalet a kuchyně, to je jasné, ale myslíme si, že by to ta firma mohla zvládnout,” ujistil Kajzar.

S pracemi by se mělo začít zhruba do dvou měsíců.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy