Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním občánkem Frýdku-Místku roku 2018 je Tomáš

Město Frýdek-Místek má svého prvního letošního občánka. Je jím chlapeček Tomáš, který se ve frýdecké porodnici narodil hned na Nový rok dopoledne.

Na Nový rok se ve frýdeckomístecké porodnici narodily hned tři děti. Chlapeček Tomáš, který přišel na svět v 9 hodin a 22 minut byl nejen úplně prvním narozeným miminkem v porodnici, ale zároveň také prvním občánkem města Frýdku-Místku. Váží 3860 gramů a měří 50 centimetrů.

“Já jsem si to nejdříve ani neuvědomila, ale potom, když mi personál gratuloval k prvnímu miminku, tak to byl pochopitelně velice příjemný pocit. Je zdravý, šikovný a hodně nám spinká. Tomášek má ještě sestřičku Haničku, která má dva a tři čtvrtě roku, už ho viděla a velice pěkně ho přijala, tak snad jí to vydrží,” řekla maminka Lenka Petlachová.

Ve čtvrt na deset večer se narodil chlapec Hubert, který váží 3350 gramů, měří 50 cm a jeho maminka Lenka přijela do frýdecké porodnice z Bordovic. Jako třetí novoroční miminko a zároveň první děvčátko ve frýdecké porodnici se ve 22:36 hodin narodila holčička Brigita. Ta váží 3310 gramů, měří 43 cm a maminka Petra je z Horní Bečvy.

“V roce 2017 se narodilo ve Frýdku-Místku 1122 dětí, z to je 560 chlapců a 562 děvčat. Dvojčata se vloni narodila tři. Možnost dát svým dětem dvě jména využili rodiče u 26 dětí. Nejčastěji se opakující jména u chlapců byl Ondřej a u děvčat Eliška,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V tomto roce stejně jako v předchozích letech pozve primátor města rodiče prvního frýdeckomísteckého občánka spolu s miminkem na magistrát, aby jim osobně poblahopřál a daroval něco na památku.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků