Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sídliště Riviéra se chystá na velkou revitalizaci

Sídliště Riviéra ve Frýdku-Místku čeká rozsáhlá revitalizace. Magistrát města v současné době zveřejnil na svých stránkách studii na rekultivaci veřejného prostoru a zeleně. Zapojit se mohou i občané, kteří svými návrhy mohou přispět ke konečné podobě sídliště.

Sídliště Riviéra v Místku projde v následujících letech zásadní revitalizací. Už zhruba před rokem začalo město na sídlišti s prvními zásahy, ke kterým patřilo zejména odstranění starých zídek, asfaltových ploch a dalších nevzhledných a nepotřebných objektů. Po těchto rozsáhlých úpravách ale vznikl problém, jak tyto nově vzniklé volné plochy dále využít.

“Proto jsme chtěli vytvořit nějaký dokument, který by tu věc komplexně řešil, byl by závazný a strategický. Nechali jsme vysoutěžit dodávku projektové dokumentace na celou tu oblast ve stupni studie. Dnes máme tu studii před sebou. Ta studie řeší vše od zeleně, parkování, statické dopravy, dynamické dopravy, hřiště, mobiliář, všechny ty věci, které na tom sídlišti mají být řešeny. My nyní chceme, aby se nám občané k tomuto dokumentu vyjádřili. Aby se každý ten občan podíval na stránky města, kde ta studie je. Je to v oddíle občan. Tam tu studii uvidí,” popsal náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Veškeré své připomínky, náměty a návrhy pak mohou lidé posílat na e-mailovou adresu sidliste@frydekmistek.cz.

“V současné době očekáváme připomínky občanů, kteří se mohou podívat na ty návrhy, které zpracovali odborníci a architekti. My se je pokusíme zapracovat a poté seznámíme veřejnost se závěrečným finálním zněním. V následujících letech bychom pak pomalu začali s revitalizací. Obyvatelé ostatních sídlišť nemusí být smutní, i na ně se dostane, ale musíme to brát jedno sídliště za druhým, popořadě, takže další sídliště budou následovat,” slíbil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město už před časem dokončilo rozsáhlou revitalizaci sídliště Slezská. Riviéra je druhá v pořadí.

Anketa, obyvatelé sídliště: 1. “Já s tím souhlasím. Chtěla bych kvalitnější hřiště pro malé děti, více služeb a kvalitní pekařství.” 2. “Nevím, jak bych se k tomu vyjádřila. Třeba pro mladé je to fajn, ale já bych byla radši, kdyby tady byl klid.” 3. “Úprava je vždycky dobrá, ale bohužel jsem neviděla plány, takže nemůžu říkat nic.”

Studie bude na stránkách města zveřejněna do 31. ledna. To je také období, po které mohou lidé posílat své připomínky. 

Nahlásit chybu
KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail