Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

F-M má v rozpočtu přes jednu a čtvrt miliardy korun

Frýdeckomístečtí zastupitelé na svém prosincovém zasedání schválili návrh rozpočtu na rok 2018. Jedná se o vyrovnaný rozpočet. Město bude hospodařit s částkou převyšující jednu a čtvrt miliardy korun.

1 322 746 650 korun, taková je částka, se kterou bude město hospodařit v tomto roce. Na investiční akce je vyčleněno 184 007 000 korun. Největší objem investičních prostředků bude v příštím roce směřovat do vybudování Centra aktivních seniorů a nové sportovní haly Krystal.

„V současné době již probíhá demolice budovy na ulici Pionýrů, na jejímž místě vyroste Centrum aktivních seniorů. Na projektu spolupracujeme s frýdeckomísteckým Svazem důchodců. V rozpočtu je na něj vyčleněno 39 milionů korun. Další velkou investiční akcí je výstavba haly Krystal na Slezské, na kterou je v rozpočtu vyčleněno 80 milionů korun. Měl by se tam hrát florbal a další extraligové sporty na výkonnostní úrovni. V rozpočtu je alokováno také přes 30 milionů na údržbu městské zeleně a dalších 1,6 milionů na běžnou opravu a údržbu dětských herních prvků na hřištích. Ke konci loňského roku bylo ve městě evidováno 36 certifikovaných dětských hřišť. Na provoz arboreta je vyčleněno 1,8 milionů korun a na provoz Faunaparku 400 tisíc, které dostane od města Spolek pro Faunapark,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Nemalé investiční prostředky poputují také do oblasti dopravy.

“Letošní rok bude pro dopravu opětně hektický. Podařilo se nám uhájit poměrně velké množství financí, které chceme vhodně využít. Už velmi dlouho volají občané na Letné po křižovatce. Je tam velice složitá situace. Řidiči tam jezdí obrovskou rychlostí, což komplikuje výjezdy z Letné, z těch přilehlých ulic. Takže to je akce, která už probíhá od zimy loňského roku. Předpokládáme, že v jarních měsících bude dokončena křižovatka na Letné. Dále máme zhruba 20 milionů korun vyčleněných na opravy cest, chodníků a dalších věcí, které to potřebují. Jsme rádi, že ten trend je zvětšující se, protože se nám daří omlazovat chodníky, opravovat chodníky v mnohem větším rozsahu než dříve,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Pět celé dva miliony poputují na výměnu odpadního potrubí ve věžovém domě na ulici Komenského 159. Deset a půl milionu půjde na revitalizaci Penzionu pro seniory a rekonstrukci bytových jader v něm. Na zlepšení bydlení v bytových domech a domech s pečovatelskou službou je vyčleněno 5 milionů korun. Město počítá i s řadou dalších investičních akcí v oblasti školství a sportu.

“V oblasti školství budeme pokračovat v opravách našich mateřských a základních škol. Měla by například proběhnout další etapa zateplení první základní školy. V oblasti sportu bude jednou z těch nejvýznamnějších akcí výstavba skateparku, který jistě ocení všichni vyznavači kolečkových sportů,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Přes 30 milionů korun bude uvolněno také na zajištění běžného provozu městských sociálních zařízení, jako je Hospic, Jesle F-M, Domov pro seniory, Penzion pro seniory a Centrum pečovatelské služby. Mimoto je v rámci sociálních služeb vyčleněno téměř 12 milionů na dotační programy, jejichž cílem je podpora projektů v oblasti zdravotnictví, podpora a rozvoj sociálních služeb na území města a také podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy