Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Penzion pro seniory F-M bude mít nová bytová jádra

Bytové jednotky v Penzionu pro seniory ve Frýdku-Místku projdou rekonstrukcí. Konkrétně se tam budou měnit bytová jádra, která jsou ve špatném stavu.

Penzion pro seniory na Lískovecké ulici ve Frýdku-Místku čeká rekonstrukce. Celkovou výměnou v něm projdou bytová jádra. Ta už mají svá nejlepší léta za sebou a jejich stav je nevyhovující.

“Záměr rekonstrukce bytových jader vyplynul z nutnosti a potřeby ze stávajícího stavu jader, které už svým dispozičním a technickým uspořádáním nesplňují podmínky pro zde žijící obyvatele a jejich složení, tedy té cílové skupiny, které je poskytovaná pečovatelská služba. Ti lidi jsou někteří málo mobilní, imobilní, musí překonávat překážky, nejsou tam madla, je problém s toaletami, takže nové dispoziční řešení všechny tyto překážky odstraní a těm lidem poskytne komfort při samoobslužnosti, co se týče osobní hygieny. Spousta lidí to kvituje kladně, protože ví, že ten komfort bude o něčem jiném,” sdělil ředitel Penzionu pro seniory F-M Jaroslav Chlebek.

“Město chce postupně obnovovat svůj bytový fond. Když začneme u těchto seniorů, tak je to jedině dobře, protože ti mají stížené podmínky. Domluvili jsme se a rozhodli tady na městě, že začneme postupně opravovat všechny penziony pro seniory tady ve městě,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Richard Žabka.

Penzion pro seniory disponuje 158 byty. Výměnou jádra projde každý z nich. Obyvatelé domova se s novými jádry dočkají i nové kuchyňské linky.

Anketa, nájemnice: “My jsme se tu stěhovali zrovna, když nastupoval pan ředitel, na přelomu let 1999/2000. Hned se mi na tom nelíbilo, že tím, jak se to tu střídalo, tak to bylo všechno oklepané, škaredé a neměnilo se to celé roky. Takže je na čase, že se to vymění.”

Nájemníci se ale musí připravit i na určitá omezení a diskomfort.

“Vyžaduje to určitou logistiku, protože ti lidé budou muset přečkat ty nejhorší práce. Bude to za plného provozu. Předpokládáme, že vždycky vezmeme určitou část toho objektu, tak, jak jdou stoupačky nad sebou, vyřešíme najednou dejme tomu deset bytů, a budeme pokračovat dál,” popsal náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

S pracemi se začne v tomto roce.

Nahlásit chybu
Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail