Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdkem-Místkem prošli Tři králové s průvodem

Frýdkem-Místkem v sobotu prošel tradiční Tříkrálový průvod. Tři králové se spolu s koledníky vydali od kostela sv. Jana a Pavla na místecké náměstí. Akce se uskutečnila v rámci Tříkrálové sbírky, kterou organizuje Charita České republiky.

Kašpar, Baltazar a Melichar se v doprovodu koledníků vydali od kostela svatého Jana a Pavla na náměstí Svobody, kde na ně čekalo srocení lidu, aby bylo svědky jejich příchodu.

“Je to 14. Tříkrálový průvod, který je už pěkně tradiční. Celé ty předchozí roky jsme je měli na koních, podařilo se nám vždycky sehnat tři koně a tři nádherné krále. Pan děkan, jehož je celá tato myšlenka, si vždycky přál mít velbloudy, protože to viděl v Praze nebo v zahraničí. A protože v dnešní době lidé chovají kdeco, podařilo se nám sehnat velbloudy, kteří jsou krásně nastrojení, máme i lamu i koně, aby to bylo opravdu takové, jak to asi bylo před těmi dvěma tisíci lety,” uvedla organizátorka Tříkrálového průvodu Jana Kohutová.

Anketa, občané Frýdku-Místku: 1. “Je to velice hezká akce. Zúčastnili jsme se jí podruhé. Letos to je to opravdu krásné. Děkujeme městu a náboženství, že se to tady dodržuje.” 2. “Je to moc hezké. Vždycky jsem tady chtěla jít, bydlím tu už dlouhou dobu, ale letos jsem se tady dostala poprvé, konečně mi to vyšlo.”

Jak se již stalo tradicí, vystoupil na místeckém náměstí místní děkan Josef Maňák, představitelé města a další významní hosté.

“Chtěl bych popřát všem občanům města všechno nejlepší v novém roce, hodně štěstí a hlavně zdraví. Ať se vám splní nejtajnější přání a jste spokojení doma i v práci,” popřál primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Program zpestřilo také vystoupení dětí. Tříkrálový průvod se uskutečnil v rámci tradiční Tříkrálové sbírky.

“Tento svátek je velkou tradicí a jsme rádi, že se zachovává a že i dneska je součástí toho sbírka, která je určena pro potřebné. Myslím si, že každý z nás to potřebuje,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Richard Žabka.

“Ty peníze jsou určené pro staré a nemocné lidi, bezdomovce a podobně. Každá charita má stanovené, která částka půjde na jaký úmysl. Je to pevně hlídané, všechno je v pořádku v regulích,” dodala Kohutová.

Kolik se v rámci Tříkrálové sbírky podařilo získat finančních prostředků a jak konkrétně peníze pomohou vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy