Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M pokračují v rozšiřování svého areálu

Technické služby Frýdku-Místku renovují a rozšiřují svůj areál. Důvodem je stále větší počet zakázek, kvůli kterým už dosavadní prostory nedostačují.

Technické služby města Frýdku-Místku mají rok od roku stále více práce. S tím souvisí také nárůst zaměstnanců, kteří zakázky provádí. Město chce svou společnost využívat na maximum, proto zhruba devadesát procent všech zakázek, ať už se jedná o správu komunikací, veřejného osvětlení, údržbu zeleně, správu bytového fondu a další, pochází od magistrátu. Městská společnost proto byla už v roce 2016 nucena reagovat na vzniklou situaci a začít s rozšiřováním svého areálu.

“Z toho důvodu jsme vypověděli smlouvy nájemníkům, kterým jsme dlouhodobě pronajímali naše prostory, a ty teď postupně předěláváme pro vlastní účely. V jednom z těchto prostor vznikají nové šatny a sociální zařízení pro jeden celý provoz, protože v průběhu roku 2017 jsme meziročně navýšili počet zaměstnanců zhruba o dvacet, tím pádem máme i problém s kapacitou stávajících šaten a sociálního zařízení,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Nové prostory, které v těchto dnech vznikají, bude obývat jeden provoz čítající zhruba 40 zaměstnanců.

“Práce, které byly zahájeny počátkem letošního roku, souvisí s vybouráním stávajících zdí, odstraněním stávajících vchodových vrat, vyzděním nových příček, usazením nových oken, dále se budou dělat nové stropy a nová elektroinstalace. V další části která bude propojena, budou čtyři pisoáry, čtyři sprchové kouty plus tři umývadla,” popsal Kohut.

S pracemi na rozšíření a renovaci areálu by chtěly být Technické služby hotovy nejpozději do poloviny března, než se jim rozjede nová sezóna, a kdy mají největší nárůst zaměstnanců jak z úřadu práce, tak i proto, že nabírají sezónní pracovníky. Náklady na renovaci v tomto roce činí zhruba tři miliony korun, a to i díky rekuperaci vzduchu, která bude umístěna v prostorách se sociálním zařízením.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail