Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Železniční přejezd ve F-M by měl být lépe zabezpečen

Železniční přejezd pod estakádou ve Frýdku-Místku se už po několikáté stal místem nehody. Město usiluje o to, aby se u přejezdu postavili závory, přejezd ale spadá pod Správu železniční dopravní cesty.

Nehoda, která se na železničním přejezdu pod estakádou u obchodního centra Frýda ve Frýdku-Místku stala, není zdaleka první. Podobných nehod už se v místě stalo několik. Město teď čelí dotazům, proč není železniční přejezd lépe zabezpečen.

“Je to už několikátá nehoda a jako vždy se kolem toho rozvířila diskuze, zda ten přejezd je bezpečný a zda nejde udělat nějak lépe, aby byl bezpečnější. My už na to máme dlouhodobě stanovisko a jednáme se SŽDC, pod kterou tento přejezd spadá. My podporujeme jeho dovybavení závorami,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Podle Správy železniční dopravní cesty se se zabezpečením přejedu počítá.

“V investičním plánu SŽDC je zařazena stavba „Doplnění závor na přejezdu P7408 v km 21,580 trati Ostrava–Kunčice – Valašské Meziříčí“. V současné době se připravuje zadání projekčních prací. O změně rozsahu a způsobu zabezpečení přejezdu bude rozhodovat Drážní úřad. Možný termín samotné realizace je v případě hladkého průběhu projektové přípravy i schvalovacích procesů v roce 2019,” uvedla vedoucí tiskového oddělení SŽDC Kateřina Šubová.

Jak se bude situace dále vyvíjet budeme sledovat a o aktualitách vás budeme informovat.

Nahlásit chybu
KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail