Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na magistrátu proběhla 104. schůze Rady města F-M

Ve Frýdku-Místku se uskutečnila 104. schůze Rady města. V příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu se konala 104. schůze Rady města Frýdku-Místku. Radní měli na svém prvním zasedání v novém roce k projednání na tři desítky bodů. Mimo jiné rozhodovali o předání výtěžku sbírky Vánoční strom.

“Závěrem minulého roku jsme tradičně pořádali sbírku - Vánoční strom. Její výtěžek je každoročně určen na dobročinné účely. Tentokrát na nákup mechanických invalidních vozíků pro klienty Žirafy - Integrovaného centra Frýdek-Místek. Občané házeli do pokladničky pod vánočním stromem nejen mince, ale i papírové bankovky, podařilo se vybrat přes 52 tisíc korun. Všem, kteří do pokladničky přispěli, patří poděkování,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní schválili i výukové moduly pro žáky 1. a 2. stupně základních škol ve Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic.

“Cílem je ukázat žákům, že i předměty jako je přírodověda, fyzika, chemie nebo biologie mohou být zábavnější, než si mysleli a motivovat je tak k učení. Budou si moci sami vyzkoušet atraktivní experimenty a být u efektních chemických pokusů, vyzkoušet si práci s mikroskopem při pozorování mikroorganismů, zjistit vše o funkci mozku a při různých aktivitách otestovat ten vlastní, navštívit tematické expozice a podobně. Nabídka vzdělávacích programů je široká, přizpůsobená věku konkrétní skupině žáků. Školy si samy zvolí, který z programů využijí,” řekl Pobucký.

Rada města také rozhodla o vypracování projektových dokumentací a studií v oblasti dopravy.

“Chceme vycházet vstříc požadavkům občanů, kteří nás často žádají o vybudování nových parkovacích míst a opravy chodníků a komunikací, ale taky třeba o eskalátory v křížovém podchodu. Abychom mohli tyto požadavky realizovat, je nutné mít zpracované projekty, případně studie proveditelnosti. Na radě jsme se shodli například na vypracování projektu na vybudování parkovacích stání podél části ulice Lesní a taky ulice 28. října, kde řidiči často parkují na zeleni, což se nesmí. Jedná se o lokality, kde by mohly vzniknout parkovací plochy s povrchem ze zatravňovacích dlaždic. Vypracovat necháme studii na opravu komunikace Na Štěpnici ve Skalici, která by měla být rozšířená a měla by mít i funkční odvodnění. Necháme prověřit reálnost doplnění eskalátorů v křížovém podchodu pod ulici Hlavní, což požadují zejména starší občané. Vzniknout by měla i studie na úpravu točny před vlakovým nádražím, odkud by se mohli pěší bezpečně dostat po přímé bezbariérové cestě až k objektům Slezanu na ulici Těšínská, kde se zejména v létě konají společenské akce a kde chce také město využít jednu z budov pro zázemí městské policie, případně odbor sociální péče nebo přestupkové oddělení,” uvedl primátor.

Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 6. února a my vás poté budeme opět informovat o zásadních bodech.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy