Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace domu na Malém Koloredově ve F-M pokračuje

Polyfunkční dům na Malém Koloredově prochází velkou revitalizací. V současné době však dochází ke zdržení prací. V reportáži se dozvíte, co je příčinou opoždění prací.

Ve městě pokračuje rekonstrukce polyfunkčního domu na ulici Malý Koloredov, ve kterém je 130 bytů a nebytové prostory. Město zde zatepluje fasádu a střechu, nechává vyměnit okna a dveře a součástí prací je i oprava balkonového zábradlí. Jako na každé stavbě se ale i zde objevily určité problémy jak na straně zhotovitele - tedy stavební firmy, tak objednatele - čili města.

“Za mnou teď jeřáb dělá ocelovou konstrukci. Je tady proto, protože při zhotovení projektové dokumentace se počítalo s tím, že střecha biliard baru, který je přístavbou, unese lešení. My jsme pro jistotu udělali rozbor střechy a zjistili jsme, že ta střecha je postavená jinak. Skladba těch materiálů neodpovídá tomu, co jsme očekávali my i projektant. Proto jsme nechtěli nic riskovat a jako řešení jsme přistoupili na to, že se tady udělá ocelová konstrukce, na které bude vyneseno lešení,” popsal náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

I kvůli těmto pracím se lidé ptají, kdy bude rekonstrukce hotova.

“Co se týče celkové termínu, na který se lidé ptají, firma má přesně stanovený termín podle smlouvy, která byla součástí zadávacího řízení. Na dobu zhotovení mají vliv překážky na straně zhotovitele nebo objednatele. Na straně objednatele tady byla překážka, že se nepodařilo zpřístupnit všechny byty při výměně oken, takže to bylo určité zdržení, dále mají na termín dokončení vliv klimatické podmínky. Na závěr stavby se provede určité vyúčtování. Pokud dojde k prodlení ne vinou klimatických podmínek a dalších, může být zhotovitel penalizován. My jsme zhotoviteli už napsali vytýkací dopis, který se týkal množství lidí na stavbě. Chápeme, že zhotovitel má určité problémy, což ale není ojedinělý jev ve Frýdku-Místku. Děje se to v Karviné, v Havířově, všechny ty firmy trpí nedostatkem pracovníků,” dodal Kajzar.

Pokud neudeří v únoru silné mrazy, měla by být během několika týdnů dokončena jiná část rekonstrukce domu, a sice blok A. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy