Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Občané Frýdku-Místku před Vánocemi potěšili osamělé lidi

Dobrovolnické centrum ADRA připravilo před Vánocemi projekt “Dárek pro druhé”. Jeho smyslem bylo potěšit osamělé lidi dárkem, které nosili občané města.

Ke konci loňského roku přemýšleli členové Dobrovolnického centra ADRA, jakým způsobem by mohli udělat radost lidem, kteří jsou na Vánoce sami. Nakonec vymysleli projekt, který pojmenovali “Dárek pro druhé”.

“Ve spolupráci s televizí Polar jsme vyhlásili tuto kampaň a byli jsme mile překvapeni, že ta odezva byla tak velká. Když jsme přemýšleli, koho oslovit a komu udělat tu radost, začali jsme obcházet zařízení, ve kterých jsou senioři, ve kterých jsou lidé bez domova, kde jsou lidé, kteří jsou sami a opuštění. Ta potřeba byla docela velká, tak jsme se s důvěrou obrátili na obyvatele Frýdku-Místku,” popsal vedoucí Dobrovolnického centra ADRA F-M Stanislav Staněk.

Každý, kdo se chtěl zapojit, tak mohl do 15. prosince donést do ADRY jakýkoli dárek a nechat ho tam pro ty, kteří jej neměli od koho jiného dostat.

“Jsme rád, že dneska můžu říct, že ta kampaň byla úspěšná. Vybralo se asi 183 dárků, které jsme mohli nějakým způsobem roznést potřebným lidem a udělat jim radost. Byl jsem sám přítomen u předávání dárků lidem, kteří jsou bez domova, a můžu říct, že to, co jim zářilo z očí, bylo něco úžasného, a cítili tu podporu, že na ně někdo myslí. To bylo smyslem celého tohoto počinu,” řekl Staněk.

Protože se akce nad očekávání podařila, plánuje ji dobrovolnické centrum ADRA před Vánocemi uspořádat i v tomto roce.
VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 140 do 15 200 Kč/měsíc

Detail

Harai s.r.o., pracoviště ZZC Vyšní Lhoty
Vyšní Lhoty
od 15 000 do 21 500 Kč/měsíc

Detail

DOSON AZS s.r.o. - pracoviště Paskov - Celnice, kontaktní osoba pan Bc. Marián Kálna
Paskov
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků