Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci z F-M se budou moci vzdělávat ve Světě techniky

Žáci frýdeckomísteckých základních škol se budou moci i v tomto roce vzdělávat netradiční a atraktivní formou. Město znovu podepsalo smlouvu s Dolní oblastí Vítkovic, které na jejím základě poskytnou školám prostor ve Světě techniky.

V minulém roce se městu povedlo navázat spolupráci se Světem techniky, který se nachází v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Díky ní mohlo umožnit žákům městem zřizovaných základních škol návštěvu výukových programů přímo ve Světě techniky, kde se jim věnují odborníci z oboru fyziky, chemie, biologie a dalších přírodních věd.

“Díky této spolupráci chceme u dětí posílit to, aby se jim věda nezdála jako něco strašidelného, ale aby praktickou formou získaly základní zkušenosti a aby se třeba v budoucnu rozhodly studovat tyto přírodovědecké nebo technické obory,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

A domluvit se na další spolupráci se Světem techniky se městu podařilo i letos.

“I letos mohou žáci navštívit tyto výukové moduly, zajet si do Dolních Vítkovic a podívat se tam. Není to jen o tom výukovém module, ale součástí je prohlídka samotného Světa techniky. Všechny námi zřizované školy byly osloveny, existuje přihlašovací systém, kde si ředitelé, případně pověření zaměstnanci dané školy mohou zarezervovat volné termíny a volné výukové moduly, jak jim to vyhovuje, a následně mohou zrealizovat samotnou návštěvu,” dodal Machala.

V loňském roce mohlo díky spolupráci města se Světem techniky navštívit jednotlivé výukové modely okolo tisíce dětí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy