Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhne Masopustní jarmark

Město připravuje Masopustní jarmark, který se uskuteční v duchu Beskydských farmářských trhů na místeckém náměstí. Znamená to, že na jarmarku nebudou chybět oblíbení prodejci, jejichž sortiment si občané oblíbili. Na akci proběhne také soutěž „O nejchutnější masopustní tlačenku.

Sobotní dopoledne bude ve Frýdku-Místku patřit Masopustnímu jarmarku, který proběhne na místeckém náměstí Svobody. Návštěvníci na něm najdou celou řadu zboží. Trhovci budou prodávat vajíčka, uzeniny, pečivo, mléčné výrobky, brambory, med, marmelády, koření, zeleninu, placky, klobásy, kávu, čaj nebo víno. A tím výčet dobrot zdaleka nekončí, protože zde, stejně jako na farmářských trzích ke konci roku, proběhne zabijačka, jejíž součástí bude i teplý pult, takže si lidé budou moci dát prejt se zelím a chlebem nebo ovar s hořčicí.

“Velice rád bych občany pozval na krásnou akci, která proběhne v sobotu. Bude to masopustní trh, který bude ozvláštněn i soutěží. Bude možné vyzkoušet tlačenky od jednotlivých uzenářů a pak je ohodnotit. Nejlepší uzenáři budou poté ocenění. Masopustem pokračujeme v tradici. Loni byly ty trhy poprvé. Letos jsou po druhé a my tady chceme zavést takovou tradici, kdy se snažíme mít trhy i v sobotu, protože Beskydské farmářské trhy jsou ve čtvrtek, tak ať se nám tady dostane i jiná skupina lidí,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Masopust je karnevalovým obdobím plným veselí a hodování, během kterého se lidé připravovali na následný půst. Masopustní období nastává po svátku Tří králů a trvá až do Popeleční středy, kdy začíná dlouhý čtyřicetidenní půst trvající až do Velikonoc.

“Snažíme se přiblížit k takové té lidové tváři, která byla kdysi, takže masopustní trhy budou začínat průvodem. Chtěl bych pozvat rodiče s dětmi, myslím si, že to bude velice hezké, takže se přijďte podívat na masopustní taškařici a na ty krásné kostýmy,” pozval Deutscher.

Pestrý program Masopustního jarmarku, který se snaží tradiční zvyky a obyčeje připomenout, bude pro občany, ale i návštěvníky města z řad dětí i dospělých zahájen už v osm hodin ráno a potrvá až do třinácté hodiny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy