Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek ovládl Masopustní jarmark

Ve Frýdku-Místku proběhl Masopustní jarmark. Ten se uskutečnil v duchu Beskydských farmářských trhů, a tak na něm nechyběli prodejci, jejichž sortiment si občané oblíbili. Součástí akce byl i průvod masek.

Náměstí Svobody v Místku se v sobotu stalo dějištěm velkého Masopustního jarmarku. V letošním roce se nesl v duchu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Návštěvníci tak na něm našli celou řadu zboží. Trhovci prodávali vajíčka, uzeniny, pečivo, mléčné výrobky, brambory, med, marmelády, koření, zeleninu, placky, klobásy, kávu, čaj nebo víno. A tím výčet dobrot zdaleka nekončil, protože zde, stejně jako na farmářských trzích ke konci roku, proběhla i zabijačka, jejíž součástí byl teplý pult, takže si lidé mohli pochutnat na prejtu se zelím a chlebem nebo ovarem s hořčicí.

“Je to opravdu nádherná sobota. Masopust je takový prostor, kdy se začínáme těšit na jaro, kdy zima končí, i když ve Frýdku-Místku zima ani moc nebyla, ale přesto si myslím, že se na jaro všichni těší. Je to tady i tou návštěvností vidět, že je ta akce úspěšná. Každý se tady najde něco svého. Někteří si najdou ty masné výrobky, někteří spíš tu vařonku nebo svařené víno a jiní spíše koláče nebo sladké. Já bych samozřejmě chtěl poděkovat organizátorům, protože jako u každé akce, která se koná pod širým nebem, se nejdřív bojíte, aby nepršelo a bylo hezky, pak se bojíte, aby přišli lidi, a to si myslím, že se dneska podařilo a že masopust bude mít ve Frýdku-Místku tradici,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

A protože šlo o Masopustní jarmark, nechyběl na programu masopustní průvod masek doprovázeny živou hudbou, který po desáté hodině vyrazil z místeckého náměstí. Stejně jako v loňském roce, kdy proběhl Masopustní jarmark poprvé v historii města, přilákal i ten letošní na místecké náměstí davy návštěvníků.

Anketa, návštěvníci Masopustního jarmarku: 1. “Je to krásné. Je to neobvyklé. Je pěkné počasí, tak nám to pěkně vyšlo. Je to dobrý. Ochutnal jsem zatím jedině svařák. Ten je nejlepší.” 2. “Já jsem měl taky jeden svařáček. Je tady plno masa a tak. Dobrý byl průvod. Malý, ale dobrý. Musí tam být aspoň dvacet figur, aby to odpovídalo těm starým tradicím.” 3. “Je to něco úžasného. Ani jsem s tím nepočítala, že tu bude něco takového. Jsem tu poprvé a jsem překvapená. Je tu plno dobrotek, krásných věciček, je to paráda.”

Masopust je karnevalovým obdobím plným veselí a hodování, během kterého se lidé připravovali na následný půst. Masopustní období nastává po svátku Tří králů a trvá až do Popeleční středy, kdy začíná dlouhý čtyřicetidenní půst trvající až do Velikonoc. Návštěvnost ukázala, že lidé si tradiční zvyky a obyčeje rádi připomenou, proto je jisté, že město udělá z Masopustního jarmarku tradici. Těšit se na pestrý program, řadu zajímavého zboží a spoustu dobrot se tak mohou občané Frýdku-Místku a návštěvníci z jiných měst a obcí i napřesrok. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy