Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatby se z frýdeckého zámku přesunuly na ZUŠ F-M

Svatební obřady spolu s vítáním občánků, které se ve Frýdku-Místku po mnoho let konaly na místním zámku, byly přesunuty do jiných prostor. Důvodem je rekonstrukce zámku, která potrvá až do poloviny roku 2019.

Dlouhou řadu let se svatební obřady a vítání občánků konaly v prostorách Frýdeckého zámku. Kvůli jeho rekonstrukci, která probíhá pod taktovkou jejího majitele, tedy Moravskoslezského kraje, ale musely být přesunuty jinam. Svatební obřady proto už od září probíhají na půdě Základní umělecké školy.

“Svatební obřady se od září konají v koncertním sále Základní umělecké školy v Místku. Jedná se o důstojné prostory v secesním slohu, která se nachází v těsné blízkosti místeckého náměstí Svobody. Celá budova i její prostory působí honosněji a slavnostněji a koncertní sál, kde se obřady konají, je mnohem prostornější. Věřím, že svatebčané jsou spokojeni,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Oproti síni frýdeckého zámku, kde bylo zhruba čtyřicet míst k sezení, se v koncertním sálu Základní umělecké školy pohodlně usadí až sto svatebčanů. To, že budova i její prostory působí honosněji a slavnostněji, potvrdili i hosté již desítek svateb pořádaných na novém místě.

“Mírně nás tato situace sice omezuje, ale na druhé straně jsme rádi, že se do naší budovy a koncertního sálu dostane řada lidí, kteří by třeba vůbec nevěděli, že máme k dispozici takové krásné prostory. Chtěl bych také připomenout, že v letošním roce tento sál a tato budova si připomíná 120 let vzniku, protože v roce 1898 byla tato budova dokončena. Tehdy to byla stavba místecké spořitelny. Je to důležitá budova pro naše město, protože v dalším období v průběhu první i druhé světové války byla tato budova významná. Byla tady radnice a další úřady. Jsme rádi, že tuto budovu a tento koncertní sál můžeme užívat,” sdělil ředitel Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku Ladislav Muroň.

Dny pro konání svatebních obřadů jsou stejné jako tomu bylo na Frýdeckém zámku, tedy pátky a soboty. Vítání občánků se ale z kapacitních i technických důvodů v prostorách Základní umělecké školy nekoná. Probíhá proto v jednom ze sálů Národního domu na ulici Palackého v Místku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Staříč - Diamo
Staříč
od 17 300 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Třinec
Třinec
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - pracoviště Dobratice
Dobratice
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail