Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek renovuje byty v domech ve svém majetku

Město v tomto roce pokračuje v renovacích bytového fondu ve svých domech. Na tyto práce má v rozpočtu vyčleněno přes dvacet tisíc korun.

Město Frýdek-Místek bude i v tomto roce nadále pokračovat v investicích do bytového fondu ve svých věžových domech, a to především do bytů. Zde chce hlavně renovovat podlahy, dveře, bytová jádra, popřípadě i kuchyňské linky.

“Základní podstatou celé naší filosofie je zlepšit technický stav majetku města a umožnit daleko kvalitnější bydlení pro naše nájemníky. Ty věžové domy jsou už většinou na hranici životnosti, máme tady problémy se stavem elektroinstalací, zdravotechniky a dalších, takže se snažíme zlepšit i tento stav a předejít tak havarijním stavům,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

V tomto roce město vytipovalo šest věžových domů. Například na ulici Jiřího Trnky nebo na ulici Anenská.

“Nacházíme se v renovovaném bytě ve věžovém domě na ulici Anenská. Tento byt bude po dohodě s domovníky nabídnut přednostně lidem, kteří bydlí v bytech v havarijním stavu, tak, abychom mohli postupně zrenovovat všechny byty bez toho, aniž by tam byli přítomni nájemníci. Jedná se hlavně o výměnu elektroinstalací, která je velice náročná, když je nájemník přímo přítomen, stěžuje to jeho užívací standart. Takže se budeme snažit tyto renovované byty postupně vyměňovat za ty havarijní po dohodě s nájemníky, a pokud nebudou mít zájem bydlet v tomto bytě, budeme je nabízet dál v jiných bytových domech, které patří městu. Společné části, hlavně elektroinstalace a stupačky, budeme postupně měnit za pochodu,” řekl Kajzar.

V tomto roce má město k dispozici na renovaci bytových fondů v domech v majetku města 22 milionů korun, což je asi o šest milionů více, než v loňském roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy