Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dům na Komenského ulici ve F-M je v rekonstrukci

Ve věžovém domě na ulici Komenského ve Frýdku-Místku začala složitá rekonstukce kanalizačního řádu. Práce jsou náročné nejen pro stavební firmu, ale i pro nájemníky. Přesto zatím probíhají bez větších problémů.

Věžový dům na Komenského ulici ve Frýdku-Místku je v rekonstrukci. Po dlouhých peripetiích s hledáním firmy zde konečně probíhá složitá oprava kanalizace, která byla dlouhodobě ve velmi špatném stavu.

“Dneska jsme na kontrolním dnu ve věžovém domě na Komenského 159, kde se mění potrubí, kanalizace atd. Je to spousta prachu, nepořádku. Přišli jsme se podívat na to, v jakém stavu to je. Pan domovník Navrátil tady odvádí skvělou práci, firma funguje. Byli bychom rádi, aby nájemníci měli strpení a vydrželi tady tyto práce, které nejsou zrovna příjemné. Musí se to udělat. Jsou tam jednotlivé problémy, které v jednotlivých bytech budeme řešit postupně tak, jak to přijde. Tam je třeba zakrýt trubku, tak je třeba vyřešit nějakou zdravotechniku apod.,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Kanalizace v domě sloužila několik desítek let. V poslední době na ní proběhly práce, které se ji snažily zpevnit a podepřít. To ale nestačilo, její výměna proto byla nutností.

“Tady byl předhavarijní stav. Kanalizace, která je ucpaná, litina je zkřehlá, v podstatě hrozí její rozpadnutí. Díky tomu, že pan Navrátil upozornil na tento stav a domáhal se opravy, podařilo se nám během dvou let zařadit tuto akci do investičního plánu a vysoutěžit dodavatele. Šlo to velice ztuha, protože dvakrát jsme vybírali, nikdo se nepřihlásil, až potom jsme na začátku tohoto roku jsme získali smlouvu se zhotovitelem,” přiblížil náměstek Kajzar.

“To potrubí je staré více než 50 let, takže se trhá, láme, hnije a veškeré práce jsou velmi problematické. Jinak to jako nájemník vnímám velice dobře, protože pokud se to spraví, bude zase na delší dobu pokoj, nebudou s tím problémy. Beru to velice pozitivně. Dává se dohromady celý barák. Teď se dělá odpad, pak se budou dělat elektroinstalace. Ten barák je sice přes padesát roků starý, ale vybavení bude nové,” řekl domovník Jiří Navrátil.

V domě se nachází 94 bytů. Opravy musí probíhat za normálního provozu.

Anketa, nájemnice: “Kluci jsou šikovní. Začali včera a musím říct, že vychází člověku vstříc Je s nimi dobrá spolupráce.”

Pokud firmě vydrží tempo, jaké má doposud, měly by být veškeré opravy hotovy do několika týdnů.

Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail