Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek si připomněl narození T. G. Masaryka

Frýdek-Místek si připomněl výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Položením věnce k jeho památník u základní školy Petra Bezruče uctili jeho památku.

Sto osmašedesát let uplynulo od narození státníka, politika, filozofa a pedagoga Tomáše Garrigue Masaryka. Významné výročí si připomínali lidé napříč republikou a ani Frýdek-Místek nebyl výjimkou. U památníku TGM před základní školou Petra Bezruče se proto sešlo vedení města a veřejnost, aby společně památku prvního československého prezidenta náležitě uctili.

“Je zapotřebí si připomínat takovou osobnost, jakou byl náš první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk. Jeho ideály by měly přežívat i do dnešních dní a měl by se jimi řídit každý z nás,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

O Tomáši Garrigue Masarykovi bylo hodně řečeno. Je to bezesporu jedna z nejvýznamnějších postav našich národních dějin.

“Byl to náš první prezident, zakládal naši republiku už v Americe. Velice si ho vážím, protože byl takovým základem naší první republiky a demokracie, kterou se dneska vlastně snažíme chápat a plnými doušky ji naplňovat. Vážím si pana Masaryka, protože to byl zakladatel naší republiky,” sdělil předseda Matice Slezské ve Frýdku-Místku Jiří Kotásek.

“Já jsem založený na panu Masarykovi. Jsem z chudé rodiny, odjakživa jsem trpěl a trpím dodnes. Jsem tady za Matici slezskou, která mi otevřela oči, že je třeba za to bojovat, protože to není samo sebou,” řekl místopředseda Matice Slezské ve Frýdku-Místku Jiří Nogol.

Výročí narození prezidenta Osvoboditele Tomáše Garrigue Masaryka si město připomíná každým rokem a i do budoucna bude s touto tradicí pokračovat.

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail