Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O dotacích pro fotbal budou zastupitelé F-M jednat v květnu

Frýdeckomístečtí zastupitelé na svém zasedání stáhli z programu schvalování dotací pro fotbalový klub MFK Frýdek-Místek. Ten žádal 850 tisíc korun na úhradu nákladů fotbalového družstva mužů.

Jedním z bodů programu, o kterém měli jednat zastupitelé Frýdku-Místku na svém zasedání 26. února, bylo schvalování dotací ve výši 850 tisíc korun pro Městský fotbalový klub na úhradu nákladů spojených s družstvem mužů. Bod byl ale z programu nakonec stažen.

“Na jednání zastupitelstva města byl stažen materiál ohledně dotace městskému fotbalovému klubu a.s., a to z toho důvodu, že nám nebyly oznámeny personální změny v tomto klubu. Konkrétně byli odvoláni pan Mamula a Koval z pozic členů představenstva této společnosti. Zastupitelé jsou rozhodnuti jednat o této dotaci v květnu na svém dalším jednání, kdy už budeme vědět, jaké konkrétní změny městský fotbalový klub připraví, jakou vizi nám přednese a také na základě sportovních výsledků, které předvede v jarní části sezóny,” uvedl náměstek primátor Frýdku-Místku Pavel Machala.

Město nevylučuje ani případnou koupi klubu.

“Jednání s fotbalovým klubem nejsou vůbec jednoduchá. O tom svědčí ty poslední informace, které zazněly na jednání zastupitelstva, kdy tehdejší vedení bylo odvoláno, aniž by o tom vědělo. To nám taky trochu komplikuje jednání s fotbalovým klubem o jeho odkupu. Město Frýdek-Místek vzalo teď na vědomí, že jednáme se slovenským majitelem, tím hlavním akcionářem o tom, že by město nabylo akcie, aby se stal městský fotbalový klub opravdu městským, a my bychom potom hledali jiného strategického partnera. Bohužel nyní jsme v mrtvém bodě, protože od doby, kdy byla učiněna slovenskému akcionáři nabídka, kterou on nejprve potvrdil, od něj nemáme žádnou zpětnou vazbu. Tak uvidíme, co bude v následujících měsících. Nicméně o dalším posunu budeme informovat jak veřejnost, tak zastupitele,” doplnil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Jak se situace vyvine dál, budeme sledovat a nezapomeneme vás informovat.

Nahlásit chybu
DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail