Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdeckomístečtí policisté předčítali dětem Policejní pohádky

Moravskoslezští policisté si pro děti připravili čtení policejních pohádek. Poslechnout si je mohly i děti z Frýdku-Místku. Vedle nich se ale seznámily i s prací policistů, jejich výzbrojí i vozového parku.

V březnu - měsíci čtenářů - si policisté připravili pro děti napříč celým Moravskoslezským krajem čtení z knihy Policejní pohádky. Ochuzeny tak nebyly ani děti z Frýdku-Místku a přilehlého okolí, které se sešly v tělocvičně budovy územního odboru Frýdek-Místek, aby si nějaký zajímavý příběh poslechly.

“ Při čtení policejních pohádek se zaměřujeme na takové příběhy, které mohou děti odradit od určitých nebezpečných situací, ukáží, na co si mají dávat pozor, je to takové upozornění čtivou a věkově přizpůsobenou formou. Je to určitá prevence. Policie nechce být jen tou represí, takže se snažíme už od malých dětí na ně působit, ať se zamýšlí nad svým chováním a ať předejdou třeba nějakým závažnějším následkům,” uvedl vedoucí územního odboru Frýdek-Místek Petr Klega.

Po skončení příběhu si děti mohly o publikaci Policejní pohádky i zasoutěžit. Drobné dárky ale byly připraveny pro všechny. Navíc je pak čekal další zajímavý program.

“v rámci dne čtení jsme si pro ně připravili i bohatý program, a to například ukázku policejní práce, výstroje a výzbroje pořádkových policistů. Dětem například ukážeme práci kriminalistických techniků, mohou si tady vyzkoušet i snímání daktyloskopických otisků,” sdělila mluvčí PČR F-M Karolína Bělunková.

Anketa, děti: 1. “Viděl jsem tady zbraně. Hráli jsme si a pohádka se mi líbila.” 2. “Já jsem se tady díval na pohádku. Líbí se mi tady.” 3. “Pohádka se mi líbila.” 4. “Mně se tu líbila. Pohádka byla o policajtech.”

Závěrem celé akce čekala na děti také ukázka policejního vozového parku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStřední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail