Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zateplil další bytový dům pro seniory

Frýdek-Místek dále vylepšuje bydlení pro seniory. Po opravách domů s pečovatelskou službou na ulici Sadová ve Frýdku a 17. listopadu v Místku, které proběhly v loňském roce, dokončilo zateplení Penzionu pro seniory v ulici Na Aleji.

Město dokončilo opravy dalšího bytového domu, tentokrát v ulici Na Aleji. Jedná se o dům zvláštního určení, v němž jsou byty pro seniory.

“Jsme rádi, že se obytné domy určené pro seniory tímto způsobem opravují, je to moc důležité, protože ti důchodci potřebují stále zlepšovat podmínky,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

Práce spočívaly hlavně v zateplení budovy, obnovy omítek a výměny oken, dělaly se i nové balkóny, které dostaly novou dlažbu, ale také zábradlí, které tvoří skleněná deska, jež vytváří zajímavý estetický prvek. Celá fasáda budovy pak byla natřena optimisticky laděnou světlou barvou.

“Celková cena byla 18 milionů z původních 23, takže po soutěži se nám podařilo cenu snížit, dokonce jsme na to dostali i dotaci 5 milionů. Je to devátý dům, který jsme stihli od začátku volebního období. Snažíme se co nejrychleji a co nejvíc snížit dluh, který na bytovém fondu vznikl za předchozí éry a který je skoro 400 milionů korun. Snažíme se ten bytový stav neustále napravovat a investovat co nejvíc peněz a využívat dotací, které na to jsou,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

V dohledné době by se mohli nájemníci opraveného domu dočkat také nového chodníku.

“Chodník před domem není města, ale Úřadu pro zastupování státu, takže to patří jiné organizaci. My s ní teď intenzivně jednáme, aby nám ten chodník předali do majetku, ať se o něj můžeme starat, protože v případě, kdy se jedná o cizí majetek, tak je to velký problém ho v zimě udržovat a jakkoli do něj investovat peníze. Samozřejmě občané tímto dost trpí, takže se to budeme snažit co nejdříve vyřešit,” dodal Kajzar.

Město teď také dokončuje složitou opravu polyfunkčního domu na Malém Koloredově. Ta by měla být hotova do konce tohoto měsíce.

Nahlásit chybu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail