Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začal jarní úklid města

Frýdeckomístecké technické služby odstartovali v pondělí 12. března jarní úklid města. Ten zahrnuje spolu s čištěním komunikací také blokové čištění ulic, úklid chodníků, lávek, schodišť a veřejné zeleně. Úpravou projdou i parky a hřbitovy.

V ulicích města mohou v těchto dnech obyvatelé spatřit pracovníky technických služeb, kteří se po zimě vrhli na jarní úklid města. Ten odstartoval v pondělí 12. března a teď už běží naplno.

“Začal jarní úklid ve Frýdku-Místku. Provádíme ho jak v místecké, tak frýdecké části najednou. Čistíme chodníky, silnice, parky, lávky, mosty a snažíme se uklidit veškerý nepořádek, který zbyl po zimě, ať už je to štěrk, případně další zbytky. Aby úklid šel rychleji, spojili jsme se s Úřadem práce, který nám dodává asi 30 osob v rámci veřejně prospěšných prací,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na práce spojené s jarním úklidem mají Technické služby pečlivě vypracovaný podrobný harmonogram schválený vedením magistrátu a lidé jej mohou najít i na stránkách společnosti.

“Jsou to harmonogramy jarního úklidu komunikací, ale i zeleně. Navíc je tam i doplněn harmonogram blokového čištění, který počínaje 13. březnem začal na ulici Josefa Kafky ve Frýdku. Co se týká jarního úklidu, te probíhá jednou četou ve Frýdku, druhou četou v Místku. Každá četa skýtá cca deset dělníků čištění města plus je to doplněno o strojní čištění v podobě zametačů jak chodníkových, tak vozovkových, k tomu paralelně probíhá i úklid v městských částech, jako jsou Chlebovice, Skalice, Zelinkovice, Lysůvky a tak dále, a samozřejmě i úklid místních komunikací podle důležitosti, tzn. teď začínáme autobusovými trasami,” popsal místopředseda představenstva Technických služeb F-M Michal Rylko.

Konec prací spojených s jarním úklidem mají Technické služby naplánovaný na začátek června. Pokud ale vše půjde dobře, jsou schopny ukončit jarní čištění už v květnu a v červnu se vrátit na frekventované lokality a uklidit je znovu.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail