Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek hledá zhotovitele nového skateparku

Frýdek-Místek hledá zhotovitele nového skateparku. Po dlouhých peripetiích s vhodnou lokalitou pro jeho výstavbu se teď na oplátku nedaří najít realizátor prací. V prvním kole zadávacího řízení se nepřihlásila žádná firma, město teď proto vypsalo kolo druhé.

Postavit ve Frýdku-Místku nový skatepark pro in-linisty, skejťáky a bikery není lehký úkol. Když se po více než dvou letech, po které město hledalo vhodnou lokalitu pro jeho výstavbu, konečně našla nevyužitá plocha u stadionu TJ Slezan, přichází nyní další podstatný problém, a to je, kdo kýžený skatepark postaví.

“Letos jsme chtěli udělat několik dlouho plánovaných investičních akcí. Úplně kompletně připraven i se stavebním povolením, které nebylo jednoduché, byl skatepark, který jsme chtěli letos zrealizovat nákladem zhruba 10 milionů korun. Proto jsme udělali zadávací řízení, na profil jsme vypsali tuto zakázku, ale k dnešnímu dni se žádný zájemce nepřihlásil. To znamená, že to není dobrá zpráva, protože se doba realizace zase prodlužuje o další čas, po který budeme hledat zhotovitele,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Primátorem svolaná Rada města proto rozhodovala o druhém kole zadávacího řízení, v němž se už snad společnost, která by si na stavbu skateparku troufla, najde.

“Na profilu opět poběží tato zakázka a budeme hledat ve druhém kole zhotovitele na tuto akci. Vyzývám proto všechny firmy, které mají kapacitu, aby si troufly a přihlásily se na tuto věc, která je svým způsobem specifická, není to běžná stavba, ale mohou si na ní udělat určitou referenci. Myslím si, že je to v dobrém místě a za dobrou cenu. Byli bychom rádi, kdyby se někdo přihlásil,” sdělil Kajzar.

Pokud se zhotovitel během tří týdnů, po které bude zakázka na profilu zadavatele - tedy města - vyvěšena, najde, dočkají se příznivci kolečkových sportů monolitického betonového skateparku, který může být doplněn pumptrackovou tratí, bezpečným doskočištěm pro nácvik triků, pojezdovou tribunou i částečným zastřešením.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy