Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SVČ Klíč Frýdek-Místek uspořádalo jarní výtvarné dílny

Středisko volného času Klíč uspořádalo pro děti jarní výtvarné dílny. Na několika stanovištích si mohly vyrobit nejrůznější dekorace a odnést si je domů.

O zábavu postaráno měly děti z Frýdku-Místku a okolí. Středisko volného času Klíč pro ně ve svých prostorách připravilo tradiční jarní výtvarné dílny. Probíhaly v dopoledních i odpoledních hodinách a navštívit je mohly děti z mateřských, základních i speciálních škol a také ze školních družin.

“Dílny jsou velmi oblíbené. Každý den máme plno. Za toto období se nám vystřídá třeba i 500 dětí. Dnes je tu základní škola, v pátek přijde speciální škola Naděje. Ještě mohu říct, že ty dílny probíhají vždy za velké pomoci členů našeho klubu Amos, což je klub mladých středoškoláků, kteří se zajímají o práci s dětmi a vydatně nám celoročně pomáhají,” řekla ředitelka SVČ Klíč Petra Vlkošová.

Děti si mohly během svého pobytu ve středisku na pěti stanovištích vyrobit pět výrobků a odnést si je domů.

“Prvním výrobkem je pohyblivý obrázek, to znamená, že děti se tady učí různě pracovat s nůžkami, lepidly, s tvrdým papírem a podobně. Dále tady vyrábíme velikonoční přáníčka s jarními motivy. Vyrábíme i jarní ptačí budku, kterou si potom mohou dát za okno, také vyrábíme klíčenku se zajíčkem a dále si děti vyrobí jarní věneček s motivy ptáčku,” řekla pedagog volného času Veronika Bortlová.

Anketa, děti: 1. “Tvoříme tady takové kruhy a různé výzdoby na Velikonoce a hrozně mě to baví.” 2. “Tvořím tu takové brouky, které pak dáme na list a můžeme s nimi hýbat.” 3. “Je to tu super, tvoříme tady hýbající berušky.” 4. “Vyráběli jsme tady věneček nebo strom.”

Středisko volného času Klíč pořádá kromě jarních výtvarných dílen také výtvarné dílny adventní. 

Nahlásit chybu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail