Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku odstartovaly jarní prohlídky s průvodcem

Také v letošním roce nabízí Turistické informační centrum sérii populárních komentovaných prohlídek s průvodcem. Ty zájemcům prozradí řadu historických faktů o Frýdku a Místku a spoustu dalších zajímavostí.

S příchodem jara do Frýdku-Místku jako každoročně přichází také oblíbená jarní série komentovaných prohlídek města s průvodcem. Akce, kterou pro širokou veřejnost jakéhokoli věku nejen z města, ale i z okolních obcí, pravidelně připravuje Turistické informační centrum, odstartovala velikonoční prohlídkou a dále pokračuje v sobotu 14. dubna.

“Po první a velikonočně laděné komentované prohlídce se mohou zájemci vydat na další s celoroční série prohlídek, a to konkrétně 14. dubna. S historikem Petrem Juřákem si ukážeme, jaké skvosty Místecko ve svých ulicích skrývá a které často míjíme bez povšimnutí. Díky prohlídce Po stopách historie se tak zájemci dozví, co představují jednotlivé sochy a erby, které na ulicích stále najdeme, nebo se dozví i to, že tyto umělecké artefakty se již na svém původním místě ani nenacházejí,” sdělila marketingová manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Sraz účastníků akce bude na náměstí Svobody v Místku, a to v devět hodin ráno. Pokud ale zrovna nemáte čas, nezoufejte. Další komentovaná prohlídka na sebe nenechá dlouho čekat.

“O 14 dní později, a to konkrétně v sobotu 28. dubna se přesuneme do historické části Frýdku, kde si připomeneme nejen významné a zajímavé osobnosti Frýdku. Ten totiž za dobu své existence prošel četnými změnami a mnohá místa výrazně změnila svou podobu. Prohlídka Nezapomenutý Frýdek se bude věnovat také tomu, jak město vypadalo v minulosti, kde se nacházely hostince a jiné živnosti, a kteří obchodníci a živnostníci zde v minulosti působili,” řekla Talavašková.

Všechny prohlídky se konají zdarma a za každého počasí. Podrobnější harmonogram, další důležité informace, ale i seznam dalších komentovaných prohlídek v průběhu roku mohou zájemci nalézt na webových stránkách www.visitfm.cz nebo www.beskydy.cz

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy