Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se připojil k oslavám Dne Země

I v letošním roce se Frýdek-Místek připojil k celosvětovým oslavám Dne Země. Letošním tématem byl zázrak vzduchu. Akce byla určena hlavně dětem, které si užily řadu soutěží a za odměnu si odnesly sladkosti.

Frýdek-Místek se tradičně připojil k oslavám celosvětového Dne Země. V Sadech Bedřicha Smetany měly děti z města, ale i okolních obcí možnost zúčastnit se bohatého programu, který z velké části přichystalo Středisko volného času Klíč a který se letos nesl ve znamení zázraku vzduchu.

“Učíme děti o vzduchu, o ovzduší, o znečišťování ovzduší, proč je vzduch důležitý pro planetu, pro lidi, ale taky, jak se vzduch používá, pro zábavu, v průmyslu, v dopravě, v technice a tak dále,” řekl zástupce statutárního orgánu SVČ Klíč Patrik Siegelstein.

Na děti čekalo dohromady 16 stanovišť, na kterých musely plnit nejrůznější úkoly.

Anketa, vedoucí stanovišť: 1. “My jsme Český hydrometeorologický ústav, pro ty nejmenší děti máme připravena různá vyrábění a kolegové vedle se zaměřují na vzdělávání dětí ohledně čistoty ovzduší.” 2. “My jim ukazujeme poznávačku ryb. Ukázali jsme jim kapříka nebo linka, který žije tady u nás v rybníku.”

Během dne se v Sadech Bedřicha Smetany vystřídalo několik stovek dětí.

Anketa, děti: 1. “Zatím jsme spolu dělali jedenáctku a chystáme se na další stanoviště. Já jsem byla taky na jedenáctce a strašně se mi tu líbí.”

Cílem akce bylo upozornit veřejnost na problémy životního prostředí a představit jí možnosti, kterými může přispět k tomu, aby naše planeta nebyla ještě více znečišťována.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy