Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda z pramene v Hájku je vhodná k pití

Máme tu dobrou zprávu pro ty z vás, kteří rádi chodíte pro vodu k prameni v Hájku v Lískovci. Při poslední kontrole totiž nebyla ve vzorku vody zjištěna přítomnost bakterií a voda je tak vhodná k pití.

Pramen v lískoveckém Hájku za tamní kapličkou je oblíbeným místem turistů a hlavně obyvatel Frýdku-Místku a jeho okolí, kteří jsou dlouhá léta zvyklí docházet k němu pro čerstvou vodu. Dobrá zpráva je, že voda je po většinu roku vhodná ke konzumaci, což dokládají pravidelné kontroly její kvality.

“Poutní místo v Hájku je tradiční lokalita, kde se spousta obyvatel města Frýdku-Místku a nejenom z části Lískovec schází a bere si pitnou vodu. Má prý blahodárné až zdraví prospěšné účinky. Každý měsíc děláme průzkumy té vody, zda-li je pitná či nikoliv. V současné době je pitná, ten bypass, který tam je přes zimu, je vypnutý, takže voda teče klasicky z pramene. Každý, kdo má zájem, může si přijít vodu nabrat a může ji pít,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Pramen v lískoveckém Hájku, přesněji řečeno rezervoár, ze kterého vytéká, má za sebou zdlouhavou a složitou opravu, kterou na sklonku loňského roku 2016 brilantně provedly Technické služby.

“Nám ta zima prokázala, že celá ta rekonstrukce a záchrana toho pramene, který začal odcházet a voda přestala téct, stála za to. Pramen je funkční, podařilo se to všechno utěsnit a myslím si, že teď budou lidé spokojeni a že ta voda bude kvalitní i v budoucnu,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Informace o kvalitě vody jsou každý měsíc zveřejněny na webových stránkách města, ale i přímo u pramene.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy