Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklostezka kolem Olešné je připravena na bruslaře

S příchodem jara začíná cyklistická sezóna. Město proto přistoupilo k pravidelné údržbě svých cyklostezek. Cílem je udržet na cyklostezkách bezpečné a příznivé podmínky pro pohyb nejen cyklistů a bruslařů, ale i pěších.

Frýdek-Místek spravuje na 19 km cyklostezek vedoucích například kolem břehů řeky Ostravice, napříč nejlidnatějším sídlištěm Slezská a kolem přehrady Olešná. A zejména zde je nápor in-line bruslařů, koloběžkářů a cyklistů největší. A protože je v zájmu města, aby byly cyklostezky bezpečné, s příchodem jara začala jejich pravidelná údržba.

“Zatím co smlouva o provedení díla nám přikazuje, abychom pravidelnou údržbu cyklostezek na území města prováděli od května, už v průběhu dubna jsme na četná přání občanů dělali mimořádná čištění vždy před víkendem, konkrétně v dubnu asi třikrát, v měsíci květnu už najedeme na pravidelný systém,” uvedl předseda představenstva Technických služeb F-M

Cyklostezku kolem přehrady Olešná, která je oblíbeným místem bruslařů, budou během sezóny zaměstnanci Technických služeb strojně uklízet osmnáctkrát za rok.

“Cyklostezka kolem Olešné je hned z jara plně využívaná, zejména o víkendech na ní už ráno krouží bruslaři a na procházku před obědem se na ní vydávají rodiče s dětmi, a odpoledne je už permanentně vytížená. My se snažíme o to, aby ta trasa stezky byla upravená, proto na jaře začínáme s čištěním. Čistíme ji zejména po silnějším větru nebo dešti. Od poloviny května už cyklostezku čistíme pravidelně, a to jednou týdně. Většinou se tak děje v pátek, tedy před víkendem, kdy je za stezka vytíženější než v jiných dnech c týdnu,” sdělila mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V menší četnosti budou Technické služby uklízet i další cyklostezky ve městě, aby vyhovovaly všem potřebným požadavkům.
Tři v háji / ZRUŠENO!!!

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Šípková Růženka / představení pro děti

11.10. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

B + J stavební s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků