Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zahájí výstavbu Centra aktivních seniorů

Frýdeckomístečtí senioři se dočkají svého centra. Už tento týden bude zahájena jeho výstavba, a to slavnostním poklepáním základního kamene. Město zve všechny příznivce, aby se přišli podívat.

Na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku započne dlouho očekávaná stavba Centra aktivních seniorů. Lidé důchodového věku se tak konečně dočkají důstojného a vyhovujícího místa pro své aktivity.

“Jsem velmi rád, že projekt Centra aktivních seniorů se blíží ke svému zahájení stavby. My jsme v uplynulých letech a radě seniorů každý měsíc diskutovali toto téma. Celý projekt vlastně vzešel z podnětu seniorů žijících ve Frýdku-Místku, kteří by chtěli takové jednotné místo. Já jsem rád, že jsme se dostali k tomu, že začne samotná stavba. Přestože ten plán byl takový, že se mělo začít už v loňském roce, ne všechno jde podle plánu,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Centrum aktivních seniorů bude tvořit nárožní třípodlažní budova s valbovou střechou a podsazeným vstupem a jednopodlažní objekt s plochou střechou mírně se odklánějící od Anenské ulice. Podél ulice Pionýrů bude vytvořen veřejný prostor s informačními pylony, podél ulice Anenské pak terasa se sezením přiléhajícím ke vstupní hale a multifunkčnímu sálu.

“Kromě toho, že tam bude recepce, informační centrum Svazu důchodců a podobně, tak další patra budou i včetně kanceláří a místností pro určitý počet osob plus malá konferenční místnost, kde mohou senioři své aktivity realizovat. Určitě se tam budou konat i kulturní a společenské vystoupení a podobně,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

Stavba odstartuje slavnostním poklepáním základního kamene, které se uskuteční ve čtvrtek 17. května ve 13 hodin.

“Rád bych pozval všechny seniory na poklepání základního kamene. Bude to taková slavnostní událost, protože všechno klaplo, všechny důležité body, které musely být splněny k tomu, aby ta akce byla zahájena, tzn. finanční krytí, výběr zhotovitele, zbourání toho domu, který nešlo zachránit, jsou dnes splněny a my můžeme zahájit výstavbu,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Ani my nebudeme na zahájení stavby chybět a o celém průběhu akce vám přineseme reportáž.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy