Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zvažuje nabytí hotelu Centrum

Město Frýdek-Místek se už před časem začalo zabývat otázkou, zda nabýt do svého vlastnictví hotel Centrum. Ten je dnes opuštěný a bez využití. Vedení magistrátu si bylo objekt prohlédnout a otázkou se bude dále zabývat zastupitelstvo.

Hotel Centrum, jedna z dominant Frýdku-Místku a zároveň stavba, která budí obavy nejen občanů, ale i zastupitelů města. Nikdo totiž v tuto chvíli neví, jaký osud budovu v budoucnu čeká.

“Objekt je připraven k dražbě. Budou probíhat veřejné prohlídky. V červnu bude zahájena veřejná dražba, které se může zúčastnit jakýkoliv zájemce, který složí jistotu a bude přihazovat v dražbě. Objekt byl kolaudován v 80. letech v souvislosti s výstavbou Biocelu Paskov. Následně byl užíván jako hotelové zařízení. Tento provoz byl ukončen před několika lety s ohledem na soudní spory. Ty byly pravomocně ukončeny a v současné době v rámci likvidace dědictví je tento objekt prodáván zájemcům, kteří do něj doufám vdechnout nový život, a dům bude zase chloubou Frýdku-Místku,” uvedl soudní exekutor Jaroslav Kocinec.

Jedním z možných zájemců by mohlo být i samotné město. Jeho vedení si proto objekt bylo pozorně prohlédnout.

“Hotel Centrum se po dlouhých diskuzích ohledně svého vlastnictví dostává do fáze, že bude dražen. My máme speciální skupinu schválenou zastupitelstvem, která se zabývá nabytím hotelu Centrum do majetku města již delší dobu, a dnes jsme se přišli podívat, jak to tady vlastně vypadá. Ta dražba by měla být za několik měsíců, takže my máme 21. května zastupitelstvo, které se touto otázkou bude zabývat,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Vyvolávací cena objektu je 29 milionů. Nápadů na jeho využití je celá řada.

“Jsou různé nápady, co s tím lze dělat, ale já si myslím, že po dnešku všichni pochopí, že ten objekt potřebuje zásadní rekonstrukci, téměř to celé vybrat na skelet a začít úplně znova, protože nejlepší roky má za sebou a je notně také zdevastovaná tím, protože tady léta nebyl žádný provoz. Ty představy na využití jsou různé. Je to od nějakých bytů až po nějaké kanceláře pro úřad. Všechny ty varianty mají jeden nedostatek, a to ten, že objekt byl zkolaudován jako ubytovací kapacita a jeho přestavba na cokoliv jiného si vyžádá prostředky navíc. Kdyby se to rekonstruovalo zpět na hotel, tak jsou jedny prostředky, ale změnit užívání, tzn. bourat příčky a vyhovět dnešním požadavkům hasičů, hygieniků a dalším jsou poměrně náročné a striktní, takže to by si vyžádalo další finance navíc. Neříkám, že to není reálné, ale je to odvislé od peněz, a my těch akcí, které jsou za hodně milionů, máme moc a ještě do toho začít rekonstruovat takový objekt by bylo hodně hodně náročné,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Zastupitelstvo města usedne 21. května. O tom, jak zastupitelé rozhodnou vás budeme informovat.

Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Bc. Lenka Kovalská - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 18 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail