Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Léto bude ve Frýdku-Místku tradičně veselé

Blíží se léto a to bude ve Frýdku-Místku tradičně veselé. Už teď se mohou občané města i jeho návštěvníci těšit na celou řadu kulturních, hudebních, ale i gastronomických akcí, které proběhnou v rámci tradičního Beskydského Veseléta.

Léto ve Frýdku-Místku se opět po roce ponese ve znamení zábavy všeho druhu. Ve městě opět proběhne série kulturních, hudebních a dalších akcí, které se budou na různých místech konat až do konce prázdnin.

“Letošní Veseléto zahájíme dětským dnem. Letos má přízvisko nafukovací dětský den. Proběhne v sobotu 26. května v Sadech Bedřicha Smetany. Hlavní hvězdou je Jaroslav Uhlíř s kapelou. A jak už naznačuje ten název “nafukovací”, bude tam spousta nafukovacích věcí, celý park bude plný skákacích hradů a další zábavy,” uvedl ředitel KulturyFM Jakub Tichý.

Milovníci jazzové hudby se už teď jistě těší na tradiční akci Jazz ve městě. Tří denní jazzový maraton odstartuje 26. července a letos nově proběhne v areálu bývalých textilek na Těšínské ulici ve Frýdku.

“V programu máme letos hned tři držitele Ceny anděl. Proběhne jeden ze tří exkluzivních koncertů projektu Beránci a vlci s Marianem Friedlem, zahraje Concept Art Orchestra a se svým triem vystoupí Jaromír Honzák. I další jména jsou velmi zajímavá. Bude Jana Kopková s kapelou, Peter Lipa a další,” pokračoval Tichý.

A na své si i letos přijdou milovníci dobře vychlazeného a pěnivého zlatavého moku.

“Festivale Pivopění navazujeme na minulé ročníky. Ponese se v podobném duchu s tím, že jsme zase oslovili další minipivovary z větší dálky. Snažíme se tu nabídku obohatit novými zajímavými jmény. Co se týče kapel, tak hlavní hvězdou bude Hudba Praha, z dalších taky Půlnoc, Downbelow, Ty Sičáci a další,” sdělil Tichý.

Tím výčet akcí ve městě samozřejmě nekončí. Návštěvníci se mohou těšit také na Mezinárodní folklorní festival, Sweetsen fest, Beskydské rekordy, Muzikantské žně nebo Frýdecké historické slavnosti.

“Po celé léto pak bude probíhat pravidelné středeční promítání v letním kině, v nedělích o prázdninách se občané mohou těšit na promenádní koncerty, kde zazní dechovka, jazz, swing. Díky finanční podpoře města bude většina těchto akcí bezplatných a já věřím, že si tam každý najde to své a že si to všichni užijeme,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Výčet akcí najdou občané i návštěvníci města na webových stránkách KulturyFM nebo na www.visitfm.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy