Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začala výstavba obchvatu města

Občanům Frýdku-Místku spadl ze srdce velký balvan. Po několika desítkách let byla konečně zahájena výstavba obchvatu města. Ta odvede podstatnou část tranzitní dopravy z jeho centra.

Ve Frýdku-Místku proběhla asi největší událost tohoto roku. Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu první etapy obchvatu města a také připojení dálnice D56 a D48.

“Dnes máme tu čest, že jsme na první části obchvatu Frýdku-Místku. Ta první část po dokončení spojí D56 od severu směrem k jihu a částečně odkloní tranzitní dopravu D48. Ta část, na které jsme, je 6 a půl kilometru dlouhá, dohromady je na ni 18 stavebních objektů mostů plus zde děláme 6,2ř kilometrů protihlukových zdí a zároveň se zde vybudují dvě velké mimoúrovňové křižovatky,” sdělil generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Město teď čeká na vydání stavebního povolení k druhé části obchvatu.

“Ta první etapa vyřeší tři čtvrtiny celého problému. Je zapotřebí ještě stometrový úsek, na který ještě není vydáno stavební povolení, ale to leží u pana ministra v rozkladové komisi a čekáme každým týdnem, kdy to podepíše a bude vydáno nové stavební povolení. V ten moment se může začít stavět i ta druhá etapa,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Výstavba obchvatu by měla trvat 44 měsíců. První auta by se po něm tak mohla projet zhruba v února roku 2022.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail