Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pečovatelská služba ve Frýdku-Místku obnovila svůj vozový park

Pečovatelská služba Frýdek-Místek obnovuje svůj vozový park. Díky dotaci z Evropské unie získala nová auta, která jí budou nápomocná při poskytování sociálních služeb.

Centrum pečovatelské služby pomáhá zdravotně postiženým lidem a seniorům, kteří nejsou schopni se o sebe v plné míře postarat. Služby jim poskytuje přímo v jejich domácnostech, včetně domácností v domech zvláštního určení a v zařízeních centra pečovatelské služby. Ke své práci nyní v rámci obnovy vozového parku získaly tři zcela nové automobily.

“Jednak se rozváží strava, to máme celkem čtyři vozy, dva jsou původní, dva nové. Máme čtyři rozvozové trasy, kde zabezpečujeme jídlo pro zhruba 260 klientů v měsíci. Dále zajišťujeme, když je ráno menší prodleva, okrajové péče, okrajové myslím okrajové části města. Jeden vůz je určen na péči, kdy se svážejí klienti do středisek osobní hygieny, a pohybují se v tom děvčata i během víkendu, ať je ta služba co nejlépe zabezpečena,” popsala vedoucí Pečovatelské služby Šárka Prokopová

Centrum pečovatelské služby je příspěvková organizace města a to na pořízení tří automobilů získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

“Jsme rádi, že jsme mohli na obnovu vozového parku získat finance z IROPu ve výši asi milion tři sta tisíc. Jedná se o obnovení vozového parku pro rozvážku obědů pro seniory, takže si myslíme, že sociální služba plní své povinnosti a že na to i dostáváme dotace z EU,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

Tři nové vozy Pečovatelské službě určitě pomohou, i tak je to ale pořád málo, a tak mnohdy musí sociální pracovnice při poskytování služeb využívat i městskou hromadnou dopravu.

Nahlásit chybu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail