Reklama

Pečovatelská služba ve Frýdku-Místku obnovila svůj vozový park

Pečovatelská služba Frýdek-Místek obnovuje svůj vozový park. Díky dotaci z Evropské unie získala nová auta, která jí budou nápomocná při poskytování sociálních služeb.

Reklama

Centrum pečovatelské služby pomáhá zdravotně postiženým lidem a seniorům, kteří nejsou schopni se o sebe v plné míře postarat. Služby jim poskytuje přímo v jejich domácnostech, včetně domácností v domech zvláštního určení a v zařízeních centra pečovatelské služby. Ke své práci nyní v rámci obnovy vozového parku získaly tři zcela nové automobily.

“Jednak se rozváží strava, to máme celkem čtyři vozy, dva jsou původní, dva nové. Máme čtyři rozvozové trasy, kde zabezpečujeme jídlo pro zhruba 260 klientů v měsíci. Dále zajišťujeme, když je ráno menší prodleva, okrajové péče, okrajové myslím okrajové části města. Jeden vůz je určen na péči, kdy se svážejí klienti do středisek osobní hygieny, a pohybují se v tom děvčata i během víkendu, ať je ta služba co nejlépe zabezpečena,” popsala vedoucí Pečovatelské služby Šárka Prokopová

Centrum pečovatelské služby je příspěvková organizace města a to na pořízení tří automobilů získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

“Jsme rádi, že jsme mohli na obnovu vozového parku získat finance z IROPu ve výši asi milion tři sta tisíc. Jedná se o obnovení vozového parku pro rozvážku obědů pro seniory, takže si myslíme, že sociální služba plní své povinnosti a že na to i dostáváme dotace z EU,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Richard Žabka.

Tři nové vozy Pečovatelské službě určitě pomohou, i tak je to ale pořád málo, a tak mnohdy musí sociální pracovnice při poskytování služeb využívat i městskou hromadnou dopravu.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 9:26
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 9:26
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 9:26
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu