Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na náměstích ve Frýdku-Místku se mění odpadkové koše

Místecké a frýdecké náměstí mají nové odpadkové koše. Město nahradilo starý typ košů novým, tzv. nanukem, který je jednak designově povedený, a jednak splňuje účel, pro který byl vytvořen.

Dlouholetou bolestí městských památkových zón byly odpadkové koše. Město se proto rozhodlo s tímto problémem skončit.

“Rozhodli jsme se ty koše vyměnit, zestetizovat, protože byly staré, litinové a přišly o vršky, kdy byly ukradeny, a firmy a lidé tam začali házet domovní odpad, který se potom vysypával, vítr to rozfoukal a bylo to po celém náměstí. Nové koše pro místecké a frýdecké náměstí jsou koše typu nanuk. Dostaly dokonce i nějaké ocenění za design. Jsou to koše, které jsou ryze účelové, a zejména jsme dbali na to, ať jsou u provozoven, u restaurací, protože v rámci zákazu kouření lidé kouří před provozovnami a házejí to často na zem,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Zároveň se nechaly odstranit koše, které byly v blízkosti laviček.

“Nepůsobily dobře, protože lidé, kteří seděli na lavičkách, je měli za sebou a ten koš hlavně v létě zapáchal a to posezení narušoval. Takže ty koše jsou dneska pryč a máme tady náhradu. Lavičky jsme nechali zrepasovat, takže všechno směřuje k tomu, že tady je příjemné posezení a příjemný pobyt,” dodal Kajzar.

Dohromady bude na místeckém náměstí 50 nových odpadkových košů. A totéž platí i pro náměstí ve Frýdku.

“Tyto nové estetické koše nebudou po celém městě, protože odpadkových košů po celém Frýdku-Místku máme více než tisíc, a bohužel je spousta vandalů, kteří se na tom koši chtějí vyřádit, a my pak s Frýdeckou skládkou musíme chodit a ty koše nahrazovat novými. V parcích a na sídlištích máme typ košů, který je funkční a praktický, ale zároveň je cenově dostupnější pro městskou pokladnu,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na místeckém náměstí už nové koše jsou. Instalace odpadkových košů na frýdeckém náměstí bude provedena do konce června.

Nahlásit chybu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail