Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dům na Malém Koloredově ve Frýdku-Místku je po rekonstrukci

Rekonstrukce polyfunkčního domu na Malém Koloredově je hotova. Jeho obyvatelé se dočkali zateplené fasády, nových oken i balkónů.

Na Malém Koloredově skončila rekonstrukce polyfunkčního domu, ve kterém je 130 bytů a nebytové prostory. Město zde zateplilo fasádu a střechu, nechalo vyměnit okna a dveře a součástí prací byla i oprava balkonového zábradlí.

“Je to v pořadí asi šestý výškový objekt, který se nám podařilo za tři roky zateplit a kompletně vyměnit okna, udělat fasádu, která vypadá pěkně, jako lázeňský dům, což svědčí o tom, že i městské domy mohou vypadat hezky. Chtěl bych poděkovat paní architektce Baumannové, která působila na městě, že tyto barvy doporučila. Jsou světlé, optimistické a myslím si, že našim nájemníkům se líbí,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

S opravou domu je spojena i jedna zajímavost.

“My jsme s tímto domem měli dost problémů. Šlo zejména o to, že se nám nepodařilo postavit konstrukci na střeše billiardu, což je takový přístavek. Museli jsme proto vyrobit speciální konstrukci, čímž došlo i ke zdržení. Ta konstrukce byla speciálně vyrobena pro tento dům, ale nám se jí podařilo ještě zužitkovat i na jiné stavbě, a to ve Skalici, kde se pomocí této konstrukce vyztužil mostek, který je ve špatném technickém stavu a teď se dělá projektová dokumentace na jeho opravu,” sdělil Kajzar.

Náklady na rekonstrukci polyfunkčního domu byly vyčísleny na 46 milionů korun. Městu se tato částka podařila snížit na 31 milionů.

Nahlásit chybu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail