Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek rozkvetl letními květy

Frýdek-Místek rozkvetl letními květy. Technické služby v uplynulých dnech vysadily na jeho území tisíce letniček. Město krášlí květinové záhony, pyramidy i závěsné květináče na sloupech veřejného osvětlení.

Výsadbu okrasných květin zahájili pracovníci frýdeckomísteckých Technických služeb už zkraje května. Po patřičných úpravách záhonů se vysazují letničky, které svou krásou rozzáří reprezentativní plochy města.

“Děláme květinové záhony, které se v minulých letech velmi osvědčily a občané města jsou na ně pyšní. Myslím si, že se to všem líbí, takže v tom budeme nadále pokračovat. Jsem rád, že se mi podařilo přesvědčit zastupitele, aby mi ty finanční prostředky na zeleň nevzali a dokonce mi je navýšili,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Technické služby spravují na ploše 1169 metrů čtverečních asi čtyři typy záhonů, na které vysazují letní květy. Na místeckém náměstí a u polikliniky budou tradičně květinové pyramidy. Na zámeckém náměstí už teď visí na sloupech veřejného osvětlení závěsné květináče. Nový trvalkovo-letničkový záhon je na ulici Československé armády u památníku Petra Bezruče a na ulici Jana Opletala, v Koloredovském parku a na ulici Bruzovská jsou záhony z přímých výsevů .

“Zmínil bych také kruhový objezd u Billy na Slezské, kdy je tam navezen kačírek a do toho byly vysazeny cibuloviny, které postupně narůstaly. Rozkvétaly narcisy, irisy nebo botanické tulipány,” řekl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V letošním roce mají Technické služby s udržováním zeleně ve městě daleko více práce. Může za to velké sucho, kvůli kterému museli začít s pravidelnými zálivkami stromů, keřů i květin nestandardně už v dubnu.

Nahlásit chybu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail