Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Frýdku-Místku dorazil Mezinárodní folklorní festival

Jedna z největších kulturních událostí roku odstartovala ve Frýdku-Místku. Na Základní umělecké škole byl slavnostně zahájen další ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Lidé se letos mohou těšit na řadu místních, ale především zahraničních folklorních souborů, které opět předvedou tanec, hudbu a zpěv.

Hudební událost léta dorazila do Frýdku-Místku. Na půdě Základní umělecké školy byl ve středu oficiálně zahájen další ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Slavnostní akt se tradičně konal za účastí pořadatelů, zástupců města a představitelů jednotlivých souborů.

“Právě jsme zahájili 24. Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek. Zahájili jsme ho v Základní umělecké škole, která je naším spoluorganizátorem. Přivítali jsme zahraniční výpravy. Letos k nám přijely z Indonésie, z Mexika, z Litvy, ze Srbska a z Ukrajiny,” vyjmenovala prezidentka Mezinárodního folklorního festivalu Zuzana Mojžíšková.

Součástí slavnostního zahájení byla také hudební vložka v podání žáků Základní umělecké školy. Letošní ročník festivalu opět nabídne nejen frýdeckomísteckým občanům, ale i návštěvníkům z okolních měst a obcí pestrý a bohatý program plný písní, tanců a hudby v podání folklorních souborů z České republiky, ale především ze zahraničí.

“První vystoupení pro veřejnost bude ve čtvrtek v zahradě Národního domu, kde se odehraje Koncert muzik. V pátek nás čeká roztančené náměstí, kdy v Místku na náměstí Svobody vystoupí postupně dětské soubory, navíc přijede i soubor Jiskřička z Plzně, uvidíme dětský soubor z Ukrajiny, následovat bude soubor ze Srbska a večer uzavře Indonésie. V sobotu, pokud nám počasí dopřeje a my věříme že letos to opravdu vyjde, bude průvod Místkem, který všechny soubory ukončí na náměstí Svobody. V sobotu se k nám přidá soubor z Jablunkova a soubor Fogáš z Ostravy. V sobotu chystáme na náměstí program na celý den, bude tam ještě navíc výtvarná dílna, kterou připravuje Základní umělecká škola, bude tam malá přehlídka rukodělného umění z Ukrajiny, to máme letos poprvé, budou také taneční dílny pro veřejnost v 16 a ve 20 hodin. Novinkou letošního programu je nedělní dopoledne, kdy připravujeme na desátou hodinu folklorní pohádku v podání cimbálové muziky Ruky na dudy, O bačovi, který falešně trúbil. Je to specifická pohádka a zvu na ni všechny děti,” uvedla Mojžíšková

“Frýdek-Místek opět po roce zažívá folklorní svátek. Já jsem rád, že tady můžeme přivítat všechny zahraniční i české soubory, které budou od čtvrtku až do sobotního večera vystupovat v případě pěkného počasí na místeckém náměstí, v případě deštivého počasí v hale Polárka. Já osobně se už moc těším a zvu všechny občany. Věřím, že to bude pro město velký kulturní svátek,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Koncert Muzik proběhne v zahradě Národního domu už dnes, tedy ve čtvrtek 14. června v 19:30. Kompletní program na další dny naleznou návštěvníci na www.folklornifestivalfm.cz
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků