Reklama

Druhá etapa obchvatu F-M má problém, nemá ji kdo stavět

Frýdeckomístecký obchvat čelí problému. Zhotovitel druhé etapy, který si měl koncem loňského roku převzít staveniště, odstoupil od smlouvy. Hledání firmy, která druhou část postaví, je tak opět na začátku.

Reklama

Druhou část obchvatu Frýdku-Místku tvoří zhruba čtyři kilometry dlouhý úsek mezi silnicí I/56 a dálnicí D48 do Českého Těšína. Soutěž na zhotovitele tohoto úseku trvala víc než rok. Její vítěz už ale s pracemi nezačne.

“Vybraný zhotovitel části dvě na Dobrou bohužel odstoupil, nepřevzal zakázku. Je to pro nás opravdu velmi mrzuté, protože jsme velice očekávali, že stavební práce začnou. Teď jsme zase na začátku. Informace, které máme, protože on odstoupil a měl tam nějaké bankovní záruky, o které nejspíš přijde, jsou takové, že odstoupil proto, že za tu cenu to není možné stavět. Ceny prací se pohnuly směrem nahoru, stavební hmoty šly nahoru, a tak ten realizátor do tohoto pro něj rizika nechtěl jít. Je to takový nešvar, že stavební firmy podají zakázku a tu cenu podstřelí, ale pak se nemohou divit, že když mají stavět skoro tři roky, že tam nemají prostor, aby tu zakázku zvládli,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Celý proces hledání zhotovitele druhé části obchvatu teď musí proběhnout znovu.

“Vzhledem k odstoupení vybraného zhotovitele na stavbu D48 Frýdek-Místek obchvat II. etapa, je v současné době připravována aktualizace zadávací dokumentace a pracujeme velmi rychle na zadání nové veřejné zakázky. Zadávací dokumentace bude samozřejmě zohledňovat již nově vydaná stavební povolení, která potvrdila taktéž rozkladová komise ministerstva dopravy. Veškerá stavební povolení na stavbu jsou již pravomocná, to je důležité, ministerstvo dopravy rozklady proti stavebnímu povolení, které podalo sdružení Děti Země totiž zamítlo. Vypsání zakázky předpokládáme během února, nejpozději března,” sdělil mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

V tuto chvíle se ale čile pracuje na první části obchvatu. A skončily i sanační práce na části skatulova hliníku, přes kterou obchvatu povede.

“Závada, která v tom místě byla, je už vytěžena. Odtěžování skatulova hliníku bude pokračovat dál, ale už ne v tělese obchvatu. ŘSD už si převzalo pozemky a bude je předávat firmě Alpine, která na tom místě bude stavět obchvat. Jsme rádi, protože to byla poslední obrovská překážka ve výstavbě, která tímto zmizela a této části obchvatu nic nebrání ve výstavbě,” dodal Deutscher.

Zároveň zdárně probíhají také jednání ohledně výstavby chybějících mostů, které město vystaví.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Dnes 21:15 - 0:04
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 26.06. 0:04
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 26.06. 0:04
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu