Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pirátům silnic ve F-M odzvonilo, strážníci budou měřit

Pirátům silnic ve Frýdku-Místku odzvonilo. Strážníci městské policie se zaměří na rychlost. K tomu jim pomůže nový mobilní radar. Měřit budou zatím na devatenácti místech.

Moderní radar dostala městská policie na sklonku loňského roku. Poté, co dopravní i státní policie schválila místa měření, jej od tohoto týdne mohou strážníci konečně začít používat a posvítit si na neukázněné řidiče.

Anketa, občané města: 1. “Myslím si, že je to dobře.” 2. “Je to správné. Platí tu 50, tak co? Ať měří.”  3. ”Určitě je to potřeba, protože někteří tady jezdí jak šílenci. Jsem pro. Já jsem taky řidič, ale nevadí mně to. Já nejezdím jak dobytek.”

Radar je uživatelsky jednoduchý, skladný a mobilní.

“Tento laserový rychloměr umožňuje automaticky zaměřovat snímaný objekt. pořizuje jak snímek, tak videosekvenci. Váží 1, 6 kilo, takže může být použitý v rukách i na stojanu. Může měřit rychlost ze vzdálenosti až 600 metrů za jakéhokoliv počasí, za deště, i v noci. Umožňuje automaticky zaměřovat snímaný objekt, pořizuje jak snímek, tak videosekvenci. Pokud kolem pojede motorka, my ji zastavovat nebudeme, strážník, který přístroj obsluhuje se jen otočí, po celou dobu jízdy motorkáře sleduje v záměrném kříži, a jakmile kolem něj motorka projede, kamera natočí jeho zadní ZR,” popsal ředitel MP F-M Ivo Kališ

Měřit rychlost budou strážníci městské policie na 19 místech, a to jak v obytných částech města, tak na výpadovkách.

“Ta místa jsou vybrána na základě připomínek občanů města, kde se jim zdálo, že někteří řidiči jezdí výrazně rychleji, než by měli. My ten radar tady máme ne proto, abychom na něm vydělávali, ale abychom zlepšili kvalitu života ve Frýdku-Místku. Jedná se o preventivní opatření, proto i zveřejňujeme seznam míst, kde bude městská policie měřit, aby došlo ke zklidnění dopravy a řidiči začali jezdit tak, jak by měli,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Za porušení povolené rychlosti mohou řidiči dostat na místě v příkazním řízení pokutu do tisíce korun při rychlosti do 20 kilometrů v hodině. Nad 20 kilometrů včetně můžou dostat už zákaz činnosti, takže přestupky budou posílány správnímu orgánu,” dodal Kališ.

Lidé, kteří mají pocit, že v okolí jejich bydliště řidiči často porušují předepsanou rychlost, mohou kontaktovat magistrát. Už teď si občané přejí, aby se seznam rozšířil i o ulici Elišky Krásnohorské.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail