Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hledá se zhotovitel druhé etapy obchvatu Frýdku-Místku

Ředitelství silnic a dálnic začne co nevidět hledat zhotovitele druhé etapy obchvatu Frýdku-Místku. Práce tady měly začít už dávno, zatím je ale nemá, kdo realizovat. Směle zatím pokračuje výstavba první části a pokračuje i sanace Skatulova hliníku.

Výstavba obchvatu města od prvopočátku nemá na růžích ustláno. Zatím posledním problémem, kterému musela čelit, bylo odstoupení zhotovitele druhé etapy od smlouvy, který si měl už koncem loňského roku převzít staveniště. Hledání firmy, která druhou část postaví, se tak dostala zase na začátek.

“V druhé etapě máme nyní k dispozici pravomocná stavební rozhodnutí a výběrové řízení bude vypsáno během nejbližších dvou týdnů. Termín zahájení stavby bude záležet na průběhu výběrového řízení,” uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl

To na stavbě první etapy se technika nezastaví. Jak můžete vidět za mými zády, práce na první etapě jedou na plné obrátky.

“Zároveň se dokončují práce na Skatulově hliníku a ŘSD si přebírá pozemky, aby tam stavba mohla pokračovat. V tuto chvíli je i vyhlášena soutěž na mosty, které jsme převzali my jako město, že je postavíme, a teď čekáme na závěr této soutěže, kdo vyhraje. Budeme potom dál jednat s Krajem i ŘSD, ať zkoordinujeme stavbu obchvatu s těmito mosty,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Jako na Boží smilování čekají na obchvat, který odvede z města tranzitní dopravu, jeho občané.

Anketa, občané města: 1. “Konečně se staví. Přes to město to je zabiják. To byl nápad blbých lidí.” 2. “Už dávno to mělo být. Já tu kousek bydlím u hlavní silnice a už to mělo stát aspoň deset roků.”

Další vývoj kolem obchvatu budeme sledovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy