Reklama

Za dětmi do ulic Frýdku-Místku vyjíždí Rebel Truck

Už nějaký ten pátek jezdí ulicemi Frýdku-Místku zvláštně pomalovaná dodávka, jejíž osádka zve děti dovnitř. Případ pro policii? Nikoliv. Jedná se o Rebel Truck, mobilní zázemí Terénní služby Rebel frýdeckomístecké charity.

Stáhnout video
Reklama

Rebel Truck, dodávku, která už tři měsíce brázdí ulice Frýdku-Místku, zakoupila charita s podporou nadačního fondu Pomozte dětem. Jejím kmotrem se stal zpěvák Ben Cristovao. Od jejího prvního výjezdu si ihned našla své příznivce.

“Terénní služba Rebel pracuje převážně venku, tzn. v parcích, na hřištích, na sídlištích nebo u obchodního centra a nemáme žádnou klubovnu. Naším cílem tedy bylo zajistit v nepříznivém počasí něco pro děti, kde měly svůj prostor, kde by mohly dostat pocit, že se někdo věnuje. Takže i nějaký osobní rozhovor. Taky bylo naším cílem, aby měly kde hrát aktivizační a komunikační hry, které budou rozvíjet jejich sociální dovednosti,” popsala vedoucí a sociální pracovnice terénní služby Rebel Aneta Prokešová

Do dnešních dnů měl Rebel Truck asi dvě stě návštěv.

Anketa, děti: 1. “Je to dobré, baví mě to.” 2. “Mně se na tom líbí, že je to takové veselé. Děti aspoň nemusí sedět u počítače. Můžou se zabavit s jinými dětmi. Je to takové kreativní.” 3. “Vždycky když je úterý, tak se těším na Martina nebo na Anet. Je to dobré a líbí se mi.”

V Rebel Trucku ale není vždy jen místem, kde zaznívá dětský smích.

“Díky tomu, že máme prostor a teplo, otevírají se tu i příběhy, které mají doma. Jsou to nějaká trápení a ne vždy je to úsměvné,” řekla Prokešová.

“V rámci dotačního programu na podporu a rozvoj sociálních služeb na rok 2019 obdržela Terénní služba Rebel na provoz částku 187 tisíc korun. Cílem služby je vyhledávat a kontaktovat děti a mládež od 6 do 20 let, která se pohybuje v parcích, v obchodním centru, vysedává na hřištích a neví co s volným časem. Často chodí za školu, kouří, požívají alkohol

nebo páchají trestnou činnost. Terénní pracovníci služby napomáhají svým klientům využívat smysluplně svůj volný čas, informují je o možných rizicích spojených s jejich způsobem života a společně hledají cestu, jak řešit jejich situaci. Jsem tedy velmi rád, že Charita Frýdek-Místek, pod kterou Rebel patří, zakoupila tuto dodávka,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Rebel Truck můžete v ulicím města spatřit od pondělí do čtvrtka. Dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek, staví dodávka na Mayerově ulici. Jezdí ale také na ulici Míru nebo Křižíkovu.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Dobrý domov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Obecně prospěšná společnost Důstojnost
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč do 14 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu